Pech vyhrál Rallye Saturnus

V neděli pozdě odpoledne skončila v Lubljani Rallye Saturnus - třídenní velmi náročná a vyčerpávající soutěž, započítávaná do Mistrovství Evropy centrál. Rallye startovala již v pátek zahajovací diváckou zkouškou na škvárové ploché dráze. Pokračovalo se v sobotu za deště na úzkých silničkách s blýskavým asfaltem, který klouže i za sucha. 

03 

I přes tuto nepřízeň počasí se dařilo posádce EuroOil teamu Václavu Pechovi s Petrem Uhlem, která se hned po startu usadila na vedoucí pozici, po malých krůčcích zvyšovat svůj náskok v čele soutěže před velkou konkurencí ostatních jezdců. „V sobotu za deště jsme si na místním asfaltu připadali jako na ledě. Při akceleraci auto hrabalo ještě na trojku a při brzdění jsem vyhledával každý kousek šotolinové krajnice, kde pneumatiky trochu fungovaly. Tam ale zase hrozilo proražení pneumatiky o obnažené kameny. Nato jsme v jedné rychlostní zkoušce doplatili a museli dojet 8 km s prázdným kolem, respektive ke konci zkoušky již jen po disku," říká Václav Pech jun.

V neděli se počasí umoudřilo a posádky čekalo 120 km rychlostek, tentokrát na suchu. „Vysoko se nám však zvedl tep, když v jedné z vložek, kterou jsme mohli trénovat naposledy před třemi dny, byl za horizontem nános bahna od traktoru, co tam vyvážel asi hnůj. S autem jsme po něm dlouho jeli bokem, ale mimo několika sekund ztráty jsme bez škrábnutí dojeli do cíle," říká Václav Pech jun.

Pech vyhrál tuto soutěž absolutně již po třetí v řadě, což se dosud v 33 leté historii Saturnus Rallye nikomu nepodařilo.

Další soutěží EuroOil teamu bude za dva týdny Rallye Český Krumlov, který se jede jako třetí podnik domácího mistrovství.

www.VaclavPech.cz

 

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 10.5.2010


Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.