O Vítězství na Šumavě se úspěšně postaral Pavel Valoušek a Zdeněk Hrůza

Valouek_um.10

Druhý podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v rally - Mogul Šumava Rallye Klatovy 2010 úspěšně proběhl minulý víkend.V pátek 16.dubna na náměstí Míru v Klatovech odstartovalo 49 posádek z kterých úspěšně dorazilo do cíle 29. Některé posádky doprovázely drobné problémy, ale i vážnější což ovlivnilo jejich předčasné ukončení. V první etapě odstoupilo 11 posádek a to už i v 1.rychlostní zkoušce Slavošovice např.posádka Černý/Kohout – Poloosa, Landa/Novák – tech.závada transmise, Trojan/Trojanová –tech.závada a jiné.

U některých rychlostních zkoušek  dostalo pět posádek penalizaci za nesprávné projetí retardéru včetně Romana Kresty a Václava Pecha. Ze začátku o vítězství erzet bojovali Pavel Valoušek a Roman Kresta, které od sebe dělilo 3,5 vteřin.Za nimi se pevně drželi  Jaromír Tarabus a Václav Pech, který byl v těsném závěsu.V první etapě soutěže dojelo do konce 38 posádek.V rámci superrally, sobotní ráno nastoupilo pět posádek (např.Landa/Novák, Lošťák/Sommer, Kraml/Kraml adal.).

 

 Druhá etapa probíhala v stejném bojovném duchu. Roman Kresta / Petr Gross (Peugeot 207 S2000) a Pavel Valoušek / Zdeněk Hrůza (Škoda Fabia S2000)  sváděli opět těsné boje, vždy ale zvítězil Pavel  Valoušek .Václav Pech měl smůlu, protože začal mít problémy s diferenciálem, který se mu porouchal a nedokázal už držet tempo s vedoucími posádky.Držel se  v závěsu za posádkou Jaromír Tarabus/Daniel Trunkát (Ford Fiesta S2000) a tak to zůstalo až dokonce.

Jak jistě všichni víme, na sobotu 17.dubna 2010 byl vyhlášen státní smutek se spojitostí smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského a pořadatele soutěže zrušili 9 erzetu a ve 12:00 ho uctili minutou ticha.Jak už jsem zmínila Pavel Valoušek vyhrál zbytek  rychlostních zkoušek a stál se tak absolutním vítězem (poprvé) rally Šumava. Roman Kresta byl od vedoucí posádky o 6 vteřin pozadu a na krásném třetí místě se umístila posádka Jaromíra Tarabuse.

Kresta

Celý víkend doprovázelo krásné slunečné počasí, jediné co mohlo být problematičtější byly nánosy štěrku na cestách, což některým jezdcům mohlo způsobit ztráty.Naštěstí došlo jen k jedné havárii a to posádka Kirnig/Hovorka v 12 erzetě, ale bez zranění.Celý podnik proběhl úspěšně a opět jsme byli svědci krásných soubojů a můžeme se jen těšit na další podnik, který bude koncem Května v Českém Krumlově.

  

 

 

 

 

 

Výsledky Mogul Šumava Rallye Klatovy 2010

1.         Pavel Valoušek, Zdeněk Hrůza Škoda Fabia S2000    1:36:31,8

2.         Roman Kresta, Petr Gross Peugeot 207 S2000    +6,0

3.         Jaromír Tarabus, Daniel Trunkát Ford Fiesta S2000      +2:25,3

4.         Václav Pech, Petr Uhel Mitsubishi Lancer Evo 9        +2:36,4

5.         Vojtěch Štajf Marcela Dolečková Subaru Impreza Sti     +4:07,4

6.         Jaroslav Orsák, Karel Vajík, Mitsubishi Lancer Evo 9        +4:34,1

7.         Josef Peták, Alena Benešová Peugeot 207 S2000    +5:01,8

8.         Emil Triner, Kateřina Achsová Subaru Impreza Sti     +5:05,7

9.         Václav Arazim, Julius Gál Mitsubishi Lancer Evo 9        +5:30,5

10.       Miroslav Jakeš, Tomáš Jakeš Mitsubishi Lancer Evo 9        +6:00,6

 


Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.