Pekelná Valaška pro Caise: s únavou a nachlazením skončil na pátém místě

Zdravotní komplikace musel překonávat na Valašské rallye český talentovaný pilot Erik Cais. I přes postcovidový syndrom vybojoval páté celkové místo, v posledních rychlostních zkouškách se dostal mezi nejlepší. „Trápilo mě nachlazení a únava. V sobotu jsem šel hned spát a nadopoval se prášky, abych v neděli výsledek vylepšil. Nakonec se to trochu povedlo a jsem za to rád,“ popisoval Cais ve Fordu Fiesta Rally2. Člena Orsák Rallysport týmu čeká v příštím týdnu soutěž v italském Sanremu, v plánu je pak podnik mistrovství světa v Chorvatsku.

Jednadvacetiletý talentovaný pilot bral Valašskou rallye jako přípravu na svůj další program. Z poklidné a krásné soutěže se však stala velmi těžká mise. Možná zcela nejtěžší, jakou kdy Cais absolvoval. „Kvůli tomu nachlazení, bolesti hlavy a únavě se z toho stal asi nejtěžší závod. Podobně jsem na tom byl před rokem na Rallye du Var, kde jsem řídil v horečkách,“ popisoval český pilot, který prodělal Covid-19 v únoru. A vir způsobil únavu také na první letošní domácí soutěži.

Po shakedownu jsme na Valašce čekali na jeden rozhovor. I když jsem měl na sobě bundu, tak jsem prochladl. Tím, že jsem byl oslabený covidem, tak si to vzalo svoji daň. Jinak bych takové problémy neměl – běžné prochladnutí by mě tolik nesejmulo,“ popisoval Cais, který nejvíce trpěl při přejezdech. „Jezdíme podle předpisů a na rovince v devadesátikilometrové rychlosti má motor hlučný monotónní zvuk. Tříštila mě z něho hlava.“

V sobotu skončil na Valašské rallye zlínský pilot na šestém místě se ztrátou 1 minuty a 10 vteřin na vítězného Ruse Nikolaye Gryazina. V neděli poskočil na celkové páté místo, v závěrečných rychlostních zkouškách se dostal na třetí a druhé dělené místo. „To jsou příčky, kde bych se chtěl za normálních okolností pohybovat. V sobotu jsem opravdu nemohl jet víc a nechtěl jsem podstupovat riziko. V neděli jsem se zmáčkl a dohnal ztrátu. Na jedné erzetě jsem se zlepšil o dvacet vteřin, za což jsem rád,“ popsal Cais, který proležel také celé pondělí.

Česká rallyeová naděje chce být připravena co nejdříve. Vždyť v příštím týdnu Caise čeká Rallye Sanremo, tedy pokračování italského šampionátu. Od 22. dubna by měl na něho čekat podnik mistrovství světa v Chorvatsku. „Možná se zúčastníme také Rallyeprintu Kopná, pokud se uskuteční,“ dodal člen Orsák Rallysport týmu.

 

Foto: Martin Husár

tisková zpráva

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.