Mikuláš Rally ve Slušovicích se pojede již podesáté!

Závěr automobilové soutěžní sezony v České republice vyplní tradičně volné podniky ve Slušovicích a v Praze. Tentokrát je jako první v kalendáři zahrnuta HOTHESS Mikuláš Rally ve Slušovicích, která se uskuteční již podesáté v termínu 29. – 30. listopadu 2019! Kulaté jubileum proběhne opět pod taktovkou motoristické rodiny Minaříků z Podkopné Lhoty.  Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili trať téměř ve stejné podobě jako v předchozích letech, měří celkem 50,57 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek na osvědčených úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 25,29 km. Novinkou je závěrečná erzeta s názvem Final Stage v blízkosti Gatrak baru ve Slušovicích.

Hlavním partnerem letošního jubilejního ročníku se stala společnost HOTHESS s.r.o., která se specializuje na zakázkovou výrobu oblečení pro hostesky, včetně doplňků, dále sportovní oblečení pro celý tým, potažmo vybavením do zázemí týmu jako jsou vlajky, bannery, ubrusy a jiné doplňky. Nedílnou součástí nabídky jsou vizualizace na veškerý sortiment. „Těší nás, že jsme se dohodli na spolupráci a prestižní značka HOTHESS se objevuje v názvu rally. Dalším významným partnerem je společnost RI OKNA, kde jednáme i na spolupráci v rámci Rallysprintu Kopná. Máme stabilní partnery, kterými jsou společnosti GELUR a PARTR. Jsme rádi, že nás významně podporují a můžeme pořádat motoristické podniky,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a zástupce ředitele rally.

MRS 24

Trať vychází z osvědčeného formátu z předchozích let a hlavní dění se odehraje opět na okruhu kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. „Na okruhu jsme při minulých ročnících postavili přechody pro diváky, vytyčili dvě divácká místa na tzv. koupališti naproti sudu a poté v prostoru kolem skoku a následném odbočení pod obcí Březová. Okruh v současné podobě vyhovuje zvýšeným bezpečnostním nárokům a není důvod cokoliv měnit,“ uvedl Josef Minařík. Rovněž klasická rychlostní zkouška Fagus Lípa vedoucí na známém úseku Raková v délce 6,69 km zůstává v nezměněné podobě. Novinkou je závěrečný měřený úsek Final Stage v délce 1,17 km v úseku hned po startu do okruhu. „U Gatrak baru umístíme velký balík, který musí každá posádka obkroužit. Pro diváky to bude velmi atraktivní, když uvidí smykem kroužit soutěžní speciály. Tato show se stala hodně populární ve světě. Původně jsme přemýšleli, že udělíme nejlepším posádkám bonusové vteřiny, ale vzhledem k délce trati jsme od toho upustili, abychom neznehodnotili krátký závod,“ vysvětlil Minařík.   

Změnou jubilejního ročníku je už páteční technická přejímka v dílnách společnosti Vraník s.r.o v těsné blízkosti servisního parkoviště. To bude po loňské premiéře opět umístěno v prostorách bývalých skleníků na ulici K Teplinám. „Dali jsme termín konání technické přejímky už na pátek, protože v sobotu dopoledne je nabitý program v podobě seznamovacích jízd. Pro ty, kteří přijedou z časových důvodů později, mají možnost uskutečnit přejímku během sobotního rána. Prostor servisního parkoviště jsme po dohodě s majitelem pozemků ještě rozšířili. Navíc přejímka soutěžních vozidel je pouze pár stovek metrů od servisu,“ řekl šéf organizačního výboru HOTHESS Mikuláš Rally.

Uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stavena na středu 20. listopadu. Přihlásit se mohou všechny soutěžní speciály v rámci vypsaných tříd v českých šampionátech. Co se týče vozového parku, mohou startovat všechna vozidla od soudobých až po historická vozidla, co mají platnou homologaci a prošla povinným testováním. „Propustnost tratě činí 70 aut. Očekáváme minimálně 15 vozů kategorie R5. Není bez zajímavosti, že hned v prvních deseti přihláškách bylo pět s vozy „erpětek“, například vítěz letošní Kopné a Vsetína Miroslav Jakeš nebo slovenský zkušený matador Igor Drotár,“ uvedl Josef Minařík.Pořadatel zdůrazňuje, že přijme přihlášku na závod pouze v případě, že bude tato přihláška doprovázena potvrzením o zaplacení vkladu do termínu uzávěrky přihlášek.

Ředitelství rally je umístěné opět v nové administrativní budově firmy Fagus v Nových Dvorech. První vůz vyjede na trať v sobotu 30. listopadu v 11 hodin při výjezdu ze servisního parkoviště, cíl soutěže je situován na stejném místě v 15:10 hodin. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne tradičně v Derby clubu (sud) u dostihové dráhy ve Slušovicích se začátkem v 18 hodin.

V minulých dnech byla zveřejněna po schválení Autoklubem České republiky zvláštní ustanovení, najdete je na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz, www.autosport.cz. Soutěžící si mohou na uvedených webových stránkách rovněž stáhnout přihlášku. Fanoušci rallysportu se mají poslední listopadovou sobotu ve Slušovicích opravdu na co těšit!

Další zpravodajský servis v rámci 10. HOTHESS Mikuláš Rally 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.

Roman Ordelt

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.