Valašská rallye připravila napínavý souboj!!

 První podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v rally nenechal na sebe dlouho čekat a úspěšně proběhl ve dnech 26.-27.března 2010 v okolí městečka Valašské Meziříčí. Veškeré zázemí včetně servisu bylo tradičně situováno v centru města a můžeme jen pochválit úředníky Valašského Meziříčí, že vychází stále vstříc motosportu.

 wsavdK první etapě, která obsahovala i erzety v noci (Špičky,Troják, Bystřička) odstartovalo úspěšně 62 posádek.Počasí i za silného větru zůstalo stále krásné jarní a ikdyž se později k večeru na některých erzetách blýskalo, stále bylo teplo a nepadly žádné srážky, které byly hojně předpovídány.

 V pátek se rychlostně i technicky povedl velmi posádce Václav Pech – Petr Uhel s jeho Mitsubishim Lancer Evo IX (modernizovaného dle letošních předpisů FIA) a jasně dal najevo, že noční erzety jsou pro něho a jeho auto přímo stvořeny.Podařilo se mu udržovat si náskok před dohánějícími S2000 a to P.Valouškem – Zdenkem Hrůzou se Škodou Fabii S2000, Romanem Krestou – Petrem Grossem Peugeot 207 S2000 a Jaromírem Tarabusem – Danielem Trunkátem a jejich prémiově představenou Ford Siestou S2000.

 

Z první etapy odstoupilo 13 posádek s určitými závadami a z toho 6 posádek nastoupilo v rámci ,,superally“ na druhý den.Např. si můžeme zmínit Alexandra Bolda (Daniel Landa), který v RZ4 vjel mimo trať či Milana Kneifela, kterému upadlo kolo, Egona Smékala zklamala převodovka ajiné.

 cl1Druhá etapa začala v sobotní dopoledne v 9:40. Počasí vypadalo, že bude chvílí pršet a chvílí zase svítit sluníčko jak se patří, ale nakonec se umoudřilo a dešť byl jen ojedinělý.Přichystané erzety Odry, Puntík o celkové délce 55,22 km naskytly napínavou podívanou..Oproti včerejším výhodám Václava Pecha se dostávaly nyní S2000 na svůj ,,terén“ a ukázaly, že techničtější tratě jsou pro ně nejlepší.Pavel Valoušek a Roman Kresta pomalu a jistě začali zkracovat náskok, který si Václav Pech nasbíral ze včerejších erzet.A ke konci Roman Kresta dostal penalizaci za předčasný start a ikdyž vyhrál Odry stále byl v závěsu za Pavlem Valouškem a Václavem Pechem.Na RZ8 došlo k nehodě posádky Antonína Matyse –Aleš Vaněček a erzeta musela být zrušena a posádky tak měly volný průjezd.

 Až do samotného konce druhé etapy nebylo jisté, kdo vyhraje. Až poslední závěrečná rychlostní zkouška Santov rozhodla o pořadí. Roman Kresta vypadl, protože měl problémy s motorem a celkovou erzetu vyhrál Pavel Valoušek a to rozhodlo o vítězství Valašské Rally 2010.Na druhém místě byl v těsném závěsu ( +7,6 s) Václav Pech a na třetím místě byl  úspěšně Jaromír Tarabus s Fiestou.

 Letošní Valašská rally nabídla atraktivní podívanou jak pro diváky tak krásnou soutěž pro jezdce. Jsem ráda, že tento krásný podnik, co bývá tradičně začínající soutěži v rally nebyl po loňské tragédii nijak zastíněn a mohl úspěšně pokračovat.Myslím si, že letos se máme ještě na co těšit.

Lenka                                            

P1110380            P1110377               


Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.