Vsetínský rallysprint uzavře sezonu historiků, RSS a P2

PARTR – SEV.EN COMMODITIES Rally Vsetín 2019 se uskuteční ve dnech 25. – 26. října 2019 jako závěrečný podnik Mistrovství ČR v rally historických automobilů, Rallysprint Série a Poháru 2+. Vzhledem k vývoji sezony je tak jisté, že právě na Vsetíně bude korunována většina mistrů a vítězů svých kategorií.

Autoklub Vsetín – město v AČR, jako pořadatel PARTR SEV.EN COMMODITIES Rally Vsetín 2019, pilně pracuje na přípravě šestnáctého ročníku soutěže. Základem bude úspěšný formát z minulých let, přesto pořadatelé řeší zakomponování zcela nové pasáže do jedné z rychlostních zkoušek. V aktuálním harmonogramu pořadatelé počítají se sedmi rychlostními zkouškami na třech úsecích, jedna se pojede třikrát (celkem 70,18 km RZ).

„Určitě můžeme slíbit tradičně náročnou a sportovně hodnotnou trať. Základ zkoušek je familiárně známý, ale letos se konečně podařilo trať jednoho úseku vylepšit, za což jsme moc rádi a musíme všem zainteresovaným poděkovat za vstřícnost,“ naznačuje ředitel soutěže Petr Gryger.

„Zatím nemohu mluvit konkrétněji, ale opět budeme závodit na úsecích v těsné blízkosti Vsetína, Semetína a Hošťálkové,“ doplňuje Gryger.

Zásadních změn nedozná ani zázemí soutěže. Centrem soutěže bude opět Autosalon Škoda, společnosti Samohýl Motor Zlín a.s., na Štěpánské ulici ve Vsetíně, kde proběhne prezentace posádek, administrativní a technická přejímka. Před budovou budou v sobotním podvečeru (cca 15:30 hod.) korunovány na cílové rampě i nejrychlejší posádky soutěže. Po celou soutěž bude v útrobách umístěno i ředitelství rally a tiskové středisko. Servisní areál bude rovněž tradičně situován v ulici U Bečvy a následně do okolí fotbalového stadionu na Ohradě. Právě z těchto prostor bude soutěž v sobotu v 7:30 hod. odstartována.

Vzhledem k nedávnému zrušení Rally Jeseníky bude PARTR SEV.EN COMMODITIES Rally Vsetín čtvrtým závodem Rallysprint Série (šampionát „dvoukolek“) a Poháru 2+, který je určen pro vozy s pohonem všech čtyř kol. Za tohoto stavu se nebude účastníkům „škrtat“ žádný letošní výsledek, a tak právě bodový zisk se vsetínského sprintu sehraje v konečném účtování zásadní roli. V RSS se o titul poperou Adam Březík s Lukášem Nekvapilem, v Poháru 2+ má nejblíže k titulu Jaromír Tarabus, ale teoretické šance ho ještě překonat mají i Patrik Rujbr a Martin Vlček.

V Mistrovství ČR v rally historických automobilů jsou většinou karty rozdány jasněji, přesto pořadatelé doufají v silnou účast této divácky stále oblíbenější soutěžácké techniky.

A vsetínští pořadatelé samozřejmě zvou k účasti i posádky z okolních zemí - Polska, Slovenska či Rakouska.

V nejbližších dnech budou na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz zveřejněna Zvláštní ustanovení a oficiální přihláška. Sledujte i naši facebookovou stránku Rally Vsetín.

  

XVI. PARTR – SEV.EN COMMODITIES Rally Vsetín 2019, tiskový servis

Tomáš Plachý

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.