Do uzávěrky přihlášek na Rally Bohemia zbývají už jen dny

Už jen několik dní zbývá do uzávěrky přihlášek ke všem částem 46. Rally Bohemia. Seznamy přihlášených posádek do všech části soutěže již nyní obsahují zajímavé posádky, včetně mistra světa WRC 2 Jana Kopeckého. Stále je možné přihlašovat se i do ECO energy Rally Bohemia, což je soutěž pravidelnosti určená i pro motoristickou veřejnost.

Do Mistrovství ČR v rally bylo k pondělí 24. 6. přihlášeno již téměř padesát posádek. Seznamu přihlášených vévodí úřadující mistr světa kategorie WRC 2 Jan Kopecký z domácího mladoboleslavského továrního týmu ŠKODA Motorsport. Fanoušci budou jistě netrpělivě očekávat, zda-li ke Kopeckému přibude ještě další jezdec továrního týmu. Za Janem Kopeckým je už přihlášena kompletní česká špička reprezentovaná především Václavem Pechem, Filipem Marešem, Janem Černým, Janem Dohnalem, Miroslavem Jakešem a Vojtěchem Štajfem. Zpestřením bude start Nora Stiana Brøderuda na Škodě Fabia R5 a určitě také dravého Jiřího Kalisty na Mitsubishi. K velké radosti všech se opět přihlásil domácí Štěpán Vojtěch, který po loňském startu s moderní Škodou Fabia R5 letos opět vsadí na svůj výrazně starší, ale divácky stále atraktivní Peugeot 206 WRC.

Seznam přihlášených MČR v rally historických automobilů již nyní obsahuje pěkných 24 posádek. Nechybí největší favorit letošního mistrovství Vlastimil Neumann na Fordu Escort RS Cosworth, zrychlující Libor Kotrmon na stejném vozidle, ani loňský vítěz Rally Bohemia Historic Jindřich Štolfa, který je ale tentokrát přihlášen se Škodou 130 L.

Účastníci MČR v rally a MČR v rally historických automobilů absolvují 551 km trati, z čehož přes 160 km tvoří „ostré“ měřené úseky rozdělené do 20 RZ. Letošní Rally Bohemia využívá převážně zcela nových tratí rychlostních zkoušek. Uzávěrka přihlášek do MČR v rally, MČR v Rally historických automobilů je v neděli 30. 6. ve 20:00 hod, do kdy lze očekávat další řadu přihlášek.

Posádek ECO energy Rally Bohemia je aktuálně přihlášeno 23 a dělí se na účastníky světového poháru FIA Electric and New Energy Championhip (FIA ENEC) a na účastníky Poháru pořadatele s názvem Česká Trofej – Rally pravidelnosti v ECO Rally. V rámci FIA ENEC jsou již přihlášeni úřadující mistři světa ECO-rally pravidelnosti a zároveň vítězové loňské ECO Energy Rally Bohemia Didier Malga/Anne Bonnel z Francie (Tesla Model 3). Nic zadarmo jim určitě nebudou chtít dát loni stříbrní jak v šampionátu FIA ENEC, tak na Rally Bohemia, Italové Walter Kofler/Franco Gaioni, kterým budou sekundovat týmový kolegové Guido Guerrini / Emanuele Calchetti (obě posádky Audi e-tron). Průběžné výsledky letošní sezony však favorizují průběžně vedoucí francouzskou posádku Arthur Prusak / Thierry Benchetrit (také Audi e-tron), které se podařilo zároveň zvítězit na nedávné Czech New Energies Rally v Českém Krumlově. Přihlášen je i loňský vítěz České Trofeje na Rally Bohemia Michal Žďárský, tentokrát s Kristýnou Žďárskou na místě spolujezdce (SEAT Leon TGI).

Na posádky ECO energy Rally Bohemia čeká 620 km dlouhá trať, z čehož speciální zkoušky pravidelnosti tvoří více než 300 km rozdělených do 23 úseků (RS). Ty jsou zčásti vedeny po tratích uzavřených rychlostních zkoušek klasické rally. Uzávěrka přihlášek do ECO Energy Rally Bohemia (pro FIA ENEC i Pohár pořadatele – Českou trofej) je v pátek 28. 6. v 18:00 hod.

Nedílnou součástí Rally Bohemia je i exhibiční Rally Legend, při které se posádkám neměří časy, zato ovšem nabízí pěknou přehlídku historických automobilů. Jednoznačně největší legendou mezi devatenácti doposavad přihlášenými „legendami“ je unikátní Škoda 200 RS Stanislava Kafky – vůz, který je pupeční šňůrou spjat i s počátkem historie Rally Bohemia, resp. dříve Rally Škoda. Za povšimnutí stojí i Fiat 124 Abarth Rally rodinné posádky Šipkových. Rally Legend má na programu 412 km trati, z toho 123 km neměřených rychlostních zkoušek na 16 úsecích. Uzávěrka přihlášek do Rally Legend je v neděli 30. 6. ve 20:00 hod.

Program Rally Bohemia začne Autogramiádou předních posádek v mladoboleslavském Bondy centru ve čtvrtek 11. 7. od 19:00 hod. V pátek 12. 7. bude mít klasická rychlostní rally na programu shakedown a ECO energy Rally Bohemia svoji první soutěžní etapu po ranním startu z libereckého náměstí dr. Edvarda Beneše. Obě části rally se setkají v pátek v podvečer RZ SCALA Gladitor Sosnová při dvojích průjezdech atraktivní paralelní rychlostní zkoušky na Autodromu Sosnová u České Lípy. Po absolvování náročné sobotní i nedělní etapy uvítáme úspěšné posádky všech částí Rally Bohemia na cílové rampě na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Série cílových ceremoniálů a předávání cen vítězným posádkám zde začne v neděli 14. 7. před 14. hodinou.

Další informace k 46. Rally Bohemia 2019, včetně elektronických přihlášek, časových harmonogramů a průběžně aktualizovaných seznamů přihlášených posádek do všech částí soutěže, naleznete na www.rallybohemia.cz. Další informace a zajímavosti k soutěži můžete sledovat také na sociálních sítích. Tradičním generálním partnerem soutěže je automobilka ŠKODA AUTO.

 

Tisková informace

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.