Vyškov hlásí připraveno ke startu

Zajímavé startovní pole slibuje vzrušující podívanou na 27. ročníku Rally Vyškov, druhém dějství seriálu Rallysprint série. Celkem se přihlásilo 114 posádek. To je o 21 více než v loňském roce. Na start se postaví hned 12 vozů divácky nejatraktivnější specifikace R5. Do klasifikace Mistrovství České republiky v rally historických automobilů je přihlášeno 17 posádek, v rámci Rallysprint série odstartuje 76 posádek, v klasifikaci Poháru 2+ uvidíme 16 posádek, o Pohár pořadatele bude závodit 5 posádek a seznam přihlášených do Opel Adam Cupu čítá 9 posádek.

PLAKÁT VYSKOV

Na vyškovské soutěži nebude chybět nikdo ze špičky Rallysprint série a Poháru 2+. Mezi hlavní adepty na absolutní vítězství řadíme loňského vítěze Romana Odložilíka s Fordem Fiesta R5, Martina Vlčka, který do Vyškova přiveze Hyundai i20 R5 nebo Jaromíra Tarabuse s mladoboleslavským speciálem Fabia R5. Z favoritů Rallysprint série lze jmenovat Adama Březíka, který odstartuje s Peugeotem 208 R2, Lukáše Nekvapila startujícího s Opelem Adam R2, Josefa Hartmanna s dalším Peugeotem 208 R2 nebo Tomáše Knápka s Opelem Adam R2. Rally Vyškov 2019 bude určitě zajímavou soutěží, čemuž nasvědčuje jak pestrost vozů ve startovním poli, tak i účast hned několika adeptů na vítězství v každé kategorii.

„S přihlášenými posádkami jsme velmi spokojeni. Sešly se nám zde špičkové vozy, na které se bude radost dívat. Navíc jsme zaznamenali rekord v rámci přihlášených posádek,“ říká při pohledu na přihlášené ředitel soutěže, Jaromír Palásek.

Rally Vyškov odstartuje první soutěžní vůz již v tuto sobotu v 9 hodin ráno na parkovišti v Tyršově ulici nedaleko Masarykova náměstí ve Vyškově. Vítěze pak přivítá po absolvování 7 rychlostních zkoušek na stejném místě v 17 hodin. Předpověď počasí zároveň předpovídá příjemné teploty, proto zveme všechny návštěvníky do Vyškova!

„Vše je připraveno. Čekáme, až sjede ze startovní rampy první soutěžní auto,“ hlásí předseda Hanáckého rally klubu v AČR, Ing. Ladislav Petráš a dodává: „Máme radost, že nám vyšel starosta města Vyškov vstříc. Navíc bude startovat první vůz. Účast přislíbil také senátor Ing. Ivo Bárek.“

Nejen pro ty z vás, kteří zůstáváte doma, připravuje náš hlavní mediální partner, redakce I-Motorsport.cz, rozsáhlou online reportáž přímo z místa dění doprovázenou živými vstupy, aktuálními fotografiemi a videi, ohlasy jezdců a spoustou dalšího.

Veškeré informace včetně map, časového harmonogramu nebo úplného seznamu přihlášených na Rally Vyškov 2019 jsou dostupné a budou postupně dále aktualizovány na oficiální webové stránce soutěže www.rallyvyskov.cz. Sledovat můžete také facebookový profil Rally Vyškov.

Bc. Lukáš Chum, tiskový mluvčí

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.