Valašská rally odtajňuje tratě

Na webu Valašské rally je již ke stažení jeden z nejdůležitějších dokumentů a to Zvláštní ustanovení. Tento dokument odhalil, jak bude letošní Valaška vypadat.

Celé to začne v pátek 29.3.2019 večerní městskou rychlostní zkouškou ve Valašském Meziříčí. Ta měla premiéru v loňském roce, ale letos bude vypadat asi trochu jinak, protože je o nějakých 800 metrů delší.

Sobotní etapu odstartuje RZ FULNEK, která měla také v loňském roce premiéru a dle délky usuzuji, že bude vypydat stejně jako minule. Je jen o nějakých 300metrů delší. Tato rychlostní zkouška je vyjímečná tím, že startuje přímo z náměstí ve Fulneku. Poté pokračuje krásnou přírodou Oderských vrchů a určitě ji mohu doporučit.

Další rychlostní zkouškou jsou Odry. Ta oproti minulému ročníku byla změněna daleko více, neboť loni měla 6.51km a letos má 10.47km. Tato RZ bývá často nazývána jako ČESKÉ MONTE CARLO. Tolik serpentýn a vraceček jen tak někde neuvidíte.

Následovat bude RZ LEŠNÁ. Tato rychlostní zkouška je ze všech nejdelší . Měří 20.97km, což je skoro o kilometr víc, než v předchozím ročníku, ale myslím si že bude vypadat stejně, jen s malými úpravami. Tato zkouška je vijímečná tím že se na ní střídá asfalt, šotolina i bláto. Divácky je dost oblíbená a populární.

Sobotní etapu pak uzavře RZ TATRA, která je divácky také velmi oblíbená, ale letos se pojede z větší části po tmě, což je velká škoda, protože za denního světla je vidět skoro na celou trať.

Nedělní etapu zahájí RZ BYSTŘIČKA. Ta podle délky vypadá, že bude naprosto stejná jako v minulém ročníku. Na této rychlostní zkoušce bych vyzdvihl a doporučil diváckou arénu pod přehradou na Bystřičce, která je dost populární, technická a předpokládám, že tam i letos opět bude velká obrazovka, na které poběží live přenos i z ostatních rz. Pěkný úsek je i v úzké jedosměrce kolem přehrady.

Z Bystřičky se poté jezdci přesunou na RZ JUŘINKA. Tato rychlostní zkouška bývala vždy polookruhová. Oproti minulému ročníku je tato rz o kilometr delší, ale pravděpodobně si zachová i letos svou podobu. Ale to jsou zatím jen spekulace. Tato rz bývá teké divácky hojně navštěvovaná.

Poté bude následovat přesun do areálu Tatry v Kopřivnici, kde se pojede rz hned dvakrát za sebou a tentokráte už za denního světla, takže bude na co koukat. Zároveˇsi v tomto areálu můžete projít servis a dát si něco dobrého k jídlu a pití.

Tolik k letošní podobě Valašské rally. Držme pořadatelům palce, ať se vše vydaří a obejde bez komplikací a všem fanouškům, ať si z této soutěže odnesou nezapomenutelný zážitek.

 

Redakce Rallyinzert

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.