Tarabus s Trunkátem by na Valašsku s novou Fiestou S2000 rádi atakovali stupně vítězů

Tarabus s Trunkátem by na Valašsku s novou Fiestou S2000 rádi atakovali stupně vítězů

Jaromíra Tarabuse čeká ve Valašské rally premiéra s Fiestou S2000 - (25.03.2010)

 

Czech Ford Rally Team a posádku Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát čeká o nadcházejícím víkendu premiéra s vozem Ford Fiesta S2000. Ve Valašské rally, tedy v úvodním podniku Mezinárodního mistrovství České republiky rally, by Tarabus s Trunkátem rádi atakovali stupně vítězů. Zároveň jsou si však vědomi faktu, že budou svůj nový vůz poznávat a sžívat se s ním.

Zbrusu nový Ford Fiesta S2000 převzal Czech Ford Rally Team v britském sídle M-Sportu začátkem minulého týdne. V úterý před startem Valašské rally jej spolu s týmem Jipocar Racing a za přítomnosti týmového kolegy Martina Prokopa testoval na dvou charakterem odlišných tratích v okolí Vyškova a posléze Zlína.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Máme za sebou jednodenní test Fiesty S2000, v němž jsme se soustředili především na nastavení vozu. Dopoledne jsme na Vyškovsku testovali na rovnější, rychlé trati. Odpoledne jsme se přesunuli na Zlínsko a vůz pro zdejší techničtější úsek přenastavili. Na nastavení jsme udělali spoustu práce, ale určitě jej budeme dolaďovat i během závodu, protože během jednoho dne se nedá stihnout úplně všechno. Z řízení Fiesty i z jízdy s ní jsem měl velmi příjemný pocit. Zejména podvozkově je tento vůz opravdu skvělý a cítím z něj velký potenciál.“

Své cíle posádka Czech Ford Rally Teamu ve složení Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát avizovala již při představení svého programu v letošním Mediasport Mezinárodním mistrovství České republiky rally. Tarabus s Trunkátem, kteří loni obsadili v MMČR rally pátou příčku, vstupují do sezony 2010 s cílem celkové umístění vylepšit a atakovat top 3. Vytyčené mety by zlínsko-brněnská dvojice ráda dosáhla i díky co nejlepšímu výsledku z Valašské rally.

Jaromír Tarabus: „Uděláme všechno pro to, abychom byli co nejvýše. Rádi bychom se drželi v první trojce, i když si uvědomujeme, jak to bude těžké, protože ve Valašské rally bude velká konkurence řady rychlých posádek. K největším favoritům určitě budou patřit Roman Kresta, Václav Pech a Pavel Valoušek, počítat se musí i s Jaroslavem Orsákem a dalšími. Prostě pojedeme co nejrychleji, budeme se snažit sžít s autem a v průběhu rally uvidíme, jak to půjde a na jaký konkrétní výsledek bychom mohli pomýšlet.“

Valašská rally s centrem ve Valašském Meziříčí se odehraje v termínu 26. – 27. března. Účastníci úvodního podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky rally změří své síly na téměř 174 kilometrech rychlostních zkoušek a mj. také na 26kilometrové RZ Santov, která je nejdelším měřeným úsekem soutěže. Po startu Valašské rally v pátek v 17:00 hodin se část první etapy pojede za tmy. Do cíle soutěže dorazí první posádky v sobotu v 17:18 hodin.

Veškeré informace o posádce Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát naleznete na aktualizovaných internetových stránkách www.tarabus.cz.


Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.