Jubilejní Ústecká 21 se blíží

Burácení závodních motorů se v Ústí nad Orlicí rozezní už za několik dní. Do startu jubilejního 60. a 61. závodu Ústecká 21, memoriál Miroslava Urbana nezbývá mnoho času! Tradiční závod se v Ústí nad Orlicí bude konat 25. a 26. srpna.

Pro jubilejní ročník bylo Auto klubu Ústí nad Orlicí přiděleno Mezinárodní federací automobilového sportu FIA pořádání těchto závodů v rámci Ústecké 21, memoriál Miroslava Urbana: Mistrovství Evropy historických automobilů, Mistrovství České republiky historických i soudobých automobilů, Zóna střední Evropy historických i soudobých automobilů, Mistrovství Slovenské republiky historických i soudobých automobilů, Česká Trofej.

ustecka 21 2018

Dva týdny před závodem muselo vedení závodu navýšit možnost přihlášení ze 130 na 140 jezdců. „Velice nás těší zájem o závod. Pokud se opravdu všichni přihlášení postaví na start, bude to jedna z nejhezčích podívaných, jaká na Ústecké 21 byla,“ s nadšením komentoval Jiří Janák, ředitel závodu. Na start Mistrovství Evropy historických automobilů se postaví zástupci Itálie (Piero Lottini, Gina Colotto, Uberto Bonucci, Giovanni Pagliarello), Rakouska (Willi Freudenschuß , Herbert Neubauer), Polska (Marian Czapka), Slovenska (Tomáš Beník, Marcel Beník, Miroslav Čiliak) a nesmí chybět domácí (Petr Tykal, Aleš  Gänsdorfer, Jaroslav Mikeš, Milan Stejskal, Michal Sedláček, Michaela Vondráková, Jindřich Indra, Josef Michl, Vladimír Konicar, Jiří Kubíček, Jaroslav Prášek, Miloš Zmeškal, Miroslav Adámek).

Druhou srpnovou středu se konalo nezbytné školení pořadatelů. „Zakládáme si na preciznosti a profesionalitě všech, kteří se na závodech podílí“, řekl Jiří Janák, ředitel závodu a dodal „Zajištění závodu není jednoduché a nebýt více než 150 pořadatelů, tak bychom takový podnik nemohli vůbec organizovat.“

 V tuto chvíli se dolaďují poslední nezbytné detaily, připravují se ceny pro vítěze, zázemí pro delegáty, probíhají intenzivně schůzky činovníků tak, aby v sobotu 25. srpna bylo vše dokonale připravené. Organizaci závodu budou bedlivě sledovat delegáti FIA - Rod Parkin z Velké Británie, který je zároveň i pozorovatelem FIA, dále Dušan Koblížek ze Slovenska, Miroslav Nezval a Stanislav Minařík z České republiky. Technickým delegátem FIA je Boris Gorup z Chorvatska.

 

Depo závodních strojů se bude opět nacházet ve firmách FGR a ACE TRADE a ve Vrbové ulici. Vstup do depa je zdarma. „Diváci se závodu účastní na vlastní nebezpečí a je nutné dodržovat pokynů pořadatelů, nevstupovat do zakázaných prostor, abychom se vyhnuli případným nepříjemnostem“, připomíná Luděk Neťuka, činovník pro bezpečnost závodu. „Vstupné na jeden den je 100,- Kč. Děti do 10 let mají vstup zdarma,“ uvádí Zdenka Urbanová, tajemnice závodu.

Děkujeme všem sponzorům a pořadatelům, kteří se na této akci podílí. Bez vaší podpory bychom tuto největší motoristickou akci v regionu, ve dnech 25. a 26. srpna 2018 nemohli uspořádat!

Hana Hlavová

Tiskové středisko

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.