MOGUL Dakar Setkání připraveno na 26. března

Na Autodromu v Sosnové u České Lípy se v neděli 26. března uskuteční největší české setkání závodníků z Rallye Dakar.

Dakar stále platí za synonymum pro náročnou dálkovou rally, která má navíc v českých luzích a hájích velmi dlouhou tradici. Už koncem osmdesátých let totiž z tehdejšího Československa vyjížděli první závodníci s kamiony Tatra a LIAZ na slavnou Rallye – Paris – Dakar. Česká stopa se na africkém a později jihoamerickém kontinentě nesmazatelně otiskla a i v současné době patří Česká republika mezi pět států světa, které mají nejpočetnější zastoupení na Dakaru.

 mds sosnova 2016 4

Autodrom Sosnová se už potřetí stane hostitelem největšího českého setkání závodníků z Dakaru současnosti i minulosti. Na trati se zde představí technika českých týmů v akci, protože Autodrom Sosnová je pro MOGUL Dakar Setkání přestavěn do podoby, která nabízí předvedení techniky na náročné trati s offroadovými i silničními prvky. Nechybí úseky na kluzké šotolině a divácky velmi oblíbené skoky. Na trati se v exhibičních jízdách představí závodní kamiony, osobní automobily i motocykly. Diváci mají během MOGUL Dakar Setkání jedinečnou šanci vidět závodní automobily v akci na trati, ale během celodenního programu mohou navštívit i depo soutěžních strojů a z bezprostřední blízkosti si prohlédnout monstra, která zdolávají bláto a duny v Rallye Dakar. Ani letos nebude chybět divácky oblíbená autogramiáda s nejlepšími dakarskými závodníky. „V letošním roce jsme opět v kontaktu s českou dakarskou špičkou a snažíme se do Sosnové přilákat co nejvíce závodníků z offroadových závodů. Jsme otevřeni všem, kteří zde chtějí ukázat svou techniku a předvést své týmy divákům. Máme přislíbenou účast silných českých týmů s kamiony a osobními automobily a věříme, že se divákům opět předvedou i motocyklisté. Nadějně se také letos rýsují jednání se zahraničními závodníky. Celodenní program v Sosnové během MOGUL Dakar Setkání je vyplněný motorsportem a nikdo se nebude nudit,“ říká ředitel Autodromu v Sosnové, Pavel Dušánek. Zajímavým zpestřením MOGUL Dakar Setkání bude i setkání modelářů, kteří staví a závodí s velkými RC modely dakarských kamionů. I ti se v neděli v Sosnové představí a jejich ukázky stojí za to.

 mds sosnova 2016 6

MOGUL Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové u České Lípy v neděli 26. března 2017 je součástí celodenního programu, kdy budou dakarské speciály na trati střídány souboji těch nejlepších závodníků série MOGUL Driving Cup, která je na Autodromu v Sosnové doma. Diváci tak kromě dakarských speciálů budou moci sledovat i soutěžní automobily všech kubatur a stupňů úprav tak, jak závodí v sérii MOGUL Driving Cup.

 mds sosnova 2016 9

Nezapomeňte si do svých kalendářů poznamenat neděli 26. března 2017 a MOGUL Dakar Setkání v Sosnové. Vstupenky za jednotnou cenu 150,- Kč můžete už nyní objednávat na adrese . Více informací postupem času naleznete na adrese www.autodrom.cz a facebooku Autodromu Sosnová.

 

tisková informace

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.