Podívejte se na nejlepší pneumatiky pro letošní rok

Víte, podle čeho vybrat správné pneumatiky? Nejsou to jenom jejich uváděné parametry, jelikož je dobré podívat se také na jejich nezávislé testy. Kompletní výsledky daných testů jsou následně ideálním vodítkem ve chvíli, kdy hledáme tu pravou. Podívejte se s námi na varianty, se kterými nešlápnete vedle.

Už nyní je ideální čas pro výběr těch letních

I když se to nezdá, uteče pár měsíců a bude třeba opět přezouvat. Je proto dobré mít přehled o tom, co patří mezi dobrou volbu. Test letních pneumatik 2017 jasně ukázal, že vítězem se stala pneumatika Dunlop SP Sport Bluresponse. Její předností je hlavně dokonalá přilnavost, ale zároveň i nízký valivý odpor. Dále nechybí další pozitivní vlastnosti, jako třeba:

  • Perfektní držení jízdní stopy i na mokru
  • Ekologická výroba
  • Krátká brzdná dráha

Není to ale jediná doporučovaná volba. Podíváme-li se na výsledek daného testu, rozhodně nezklamou ani pneumatiky Goodyear Efficientgrip Performance.

Jejich unikátem je skvělá přilnavost jak na suchu, tak i na mokru. Navíc jejich energetický štítek uvádí žádanou hodnotu A, což se projevuje na celkové její úspornosti.

Plánujete spíše koupi celoročních pneumatik?

Pokud se spokojíte s kompromisem v tom, že nechcete na každou sezonu jiný model, můžete se podívat na to, co přinesl test celoročních pneu. Zde jasně dominoval model Pirelli P7 Cinturato All Season. Mezi jeho výjimečnosti patří zcela nové složky běhounu, nízký valivý odpor, ale i design, který dokáže nabídnout nízkou hlučnost během jízdy.

I zde se samozřejmě podíváme také na druhé místo. To získala pneu GoodYear Vector 4Seasons. Jedná se o nový model tohoto výrobce, který nabídne skvělé jízdní vlastnosti, úsporu paliva, ale hlavně to, že na pneumatiku lze pohlížet i jako na téměř plnohodnotný zimní model. Přesto si zachovává svou kvalitu i v horkém létě. Doporučuje se zejména do měst.

Kompletní výsledky testů byly zpracovány na základě testů renomovaných organizací, typu německého ADAC. A jaké pneu si pořídíte na novou sezónu vy?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.