Vítězství na SVK Rally Příbram malým dárkem…

Od 28.9.-2.10. 2016 probíhala v okolí Příbrami 37. SVK Rally Příbram jako šampionát soudobých a historických automobilů MČR. A právě ve startovním poli historických vozidel jela podkrkonošská posádka Jindřich Štolfa – Miroslav Krčmář na anglickém voze Rover Metro GTI Rally s podporou ATS Trutnov. V první etapě se posádka pohybovala v první desítce absolutně a na poslední RZ toho dne zajela druhý nejlepší čas absolutně. Což na konci dne vydalo na 1. místo ve třídě a 8. místo absolutně ze 42. posádek MČR HA.

 IMG 3388

     V neděli bylo vlhko a místy kluzko, ale Štolfa s Krčmářem si v první sekci svoji pozici podrželi s cca dvou minutovou ztrátou za vedoucím Budilem s BMW 2002Ti . Ve druhé sekci sice začalo vydatně pršet, přesto vedl Štolfa auto i za těchto podmínek na limitu a posádka vyhrála všechny tři poslední rychlostní zkoušky . To bylo skvělé finále a znamenalo v nedělní etapě vítězství a pak pro víkendové účtování nakonec 1. místo ve třídě, 1. místo v kategorii 5 (klasik) a 5. místo absolutně v MČR HA. Byl to skvělý výsledek, který byl malým dárkem k výročí založení ATS-servis, které vzniklo právě před 25. lety a pod jejímiž křídly vznikl i projekt Rover Metro GTI Rally.

 IMG 3581

     Jindra Štolfa tímto skvělým výsledkem opět prokázal své profesionální schopnosti, že pokud dostane vůz s nějakými koníky, ještě pořád umí potrápit špičku MČR HA a britský Rover Metro GTI, že je použitelné sportovní historické nářadí pro rally i v Česku a není třeba lpět jen na osvědčených vozech zdejšího šampionátu.

 IMG 3729

IMG 3924

 

tisková informace

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.