Desátý ročník Rally Jeseníky 2016 se neuskuteční

I přes téměř roční přípravy jubilejního desátého ročníku Rally Jeseníky, který měl proběhnout 16. a 17. září, dospěl organizační výbor soutěže k rozhodnutí soutěž odvolat. Ani přes intenzivní přípravu se totiž nepodařilo zajistit finální povolení pro uskutečnění tradiční soutěže v podhůří Nízkého Jeseníku, která je tradiční podnik Rallysprint serie, tedy jednodenních podníků.

 

Rozhodnutí soutěž odvolat padlo ve chvíli, kdy se nám nepodařilo naplánovat ani několikátou modifikaci rychlostních zkoušek okolo Šternberka. I když jsme měli již domluvenou variantu rozmalovanou včetně bezpečnostního plánu, do plánu nám vstoupilo jiné vedení objízdné trasy jedné z mnoha stavebních prací v okolí. O to víc nás to mrzí, že jsme na každou úpravu zareagovali operativně, ale o pár dní či týdnů vyvstal vždy nějaký nový problém, o kterém jsme nebyli i přes všechna kladná vyjádření k našemu podniku informování. Věříme však, že se nám pro příští ročníky podaří získat lepší vyjednávací pozici před samotným plánovaním stavebních prací v okolí,“ uvádí ředitel Rally Jeseníky Dušan Pospíšil z pořádajícího AMK Ecce Homo.

Nezbývá tedy než poděkovat všem kolegům z organizačního výboru, zúčastněným obcím na plánovaných tratích, orgánům Policie ČR, ŘSD, Městu Šternberk a Rýmařovu a po vstřebání dojmů se začít věnovat přípravě dalšího ročníku,“ dodává ředitel.

Již přijaté vklady budou vráceny jezdcům na účet, ze kterého byly odeslány. V případě zaslání jinou formou se s Vámi spojíme a dohodneme způsob vrácení vkladu.

Organizační výbor Rally Jeseníky 2016

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.