Monte Janov – Křižatky se povedl na výbornou

Letos prší hlavně o víkendu a nejinak tomu bylo i při 4.podniku mezinárodního podniku Triola cup. Vše se odehrálo na krásně zamotané trati Monte Janov – Křižatky. Se svoji délku necelých 3 km , nabídl tento kopec se svým vpravdě Monte Carlo profilem 23 zatáček velmi zajímavou podívanou, napříč celým startovním polem 50. převzatých posádek z čech, německa,slovenska . Nebyla nouze ani o velké havárie a ty se dotkly zejména divize Diesel, kdy oba bratři Francové svoje krásné Fabie do cíle nedovezli, vše se obešlo jen s lehkými pohmožděninami,ale zato velkými škodami na vozech.

Pro diváky byla opět připravena soutěž o svezení od společnosti BestCars4u. Pokračuje i sbírání kupónů od jezdců o závěrečnou cenu osobní automobil od spol. BestCars4u. Celodenní velmi kvalitní občerstvení a střechu nad hlavou zajistil opět Radek Lenartovič se svojí rodinnou v hospůdce u Mnichů.

O závodníky se celý den starala Míša Rosenkranzová, která je již nezbytnou součástí Triola teamu. V noci nás hlídala MP Litvínov, PČR a společnost Pasec za což všem patří velký dík … Díky složitosti uzavření trasy a objízdným mechanismům v kraji jsme museli průběžně pouštět autobusy,civilní vozy a i tak vše skvěle fungovalo … A aby nebylo jen chválení víme, že musíme zapracovat ještě na lepší komunikaci mezi některými stanovišti a jak se říká, vždy je co zlepšovat.

Triola to má v tomto nově obnoveném seriálu o to složitější, že se odstřihla od starých chyb a nové se vychytávají …

 

 

Díky pomoci Tomáše Křivana - logistika, Jirky Stránského- stavba, bezpečnost trati,zajištění sponzorů a partnerů, pohárů, darů, propagace podniku, rodina Pištů – logistika, stavba trati a řízení závodu, SDH Jirkov pod řízením Lukáše K. a Tomáše S., Paola Moscata , Péti S. – vyproštovací technika, Rodiny Kosinů, lékařů, saniťáka. Díky za pomoc společnosti Pasec, která nám mimořádně poskytla své vybavení a členy, skvělých marshallů z Autodromu Most, Sabinky a Chárona na 0. Při úklidu díky Janu Mikšátkovi, Mírovi Žaludovi a klukům od KM motorsport.

Vůbec nejdůležitější poděkování patří komentátorovi Jiříkoví Kirchnerovi, skvělým děvčatům na startu od BestCars4u … Povedl se narychlo uspořádat tento náhradní kopec a velmi náročný závod

V SE se nejlépe dařilo Ctiborovi Černému na Mitsubishi, Radkovi Cikánovi na Citroenu Saxo a Jakubovi Moravcovi na dalším Mitsubishi … V E1 kraloval Jirka Pánek s Myšákem, Petr Valeš s dieselovou Octavií a Petr Morávek také na Škodě Octavii … E2/C je dominancí KM motorsport Karla Čermáka a Míry Šišovského na motokárách … H neboli historici při letmém průřezu ovládali …Ivo Král na Golfu, Paolo Moscato s Golfem a Jenda Skořepa na Škode 130 LR … VIP si rozdělily absolutně Dominik Koutský na Mitsubishi EVO 9 v divizi N a Jiří Stránský s Godzillou v divizi A …

 

I přes nepřízení počasí dorazilo mnoho diváků, fanoušků, novinářů, fotografů…

Velký dík patří Oldovi Hájkovi ,který zajistil opět netradiční on line vysíláni na E-mostecku s 360° kamerou a pořádně zmoknul.

Další podniky Triola cupu 2016 doznali změn, proto zde uvádíme celý kalendář zbývajících podniků a poznamenat si tak definitivní změny :

6.-7.8.2016     Boleboř – Svahová

17.-18.9.2016 Horní Jiřetín – Nová Ves v Horách

15.10.2016     Memoriál Františka Votavy Chomutov – Blatno

Tzn. že se na Vás těšíme za měsíc na letos již dvakrát odložené trati a krom kvalitní organizace, skvělého závodění, doufáme ve slunné počasí.

 

Text : William art s.r.o. Jiří Stránský

Photo by : Lukáš Sýkora, Jiří Stránský

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.