Zemřel Miroslav Hošák

Krutá a ve své podstatě až neuvěřitelná zpráva, byť se dala v posledních týdnech jakkoliv očekávat, se dostala k lidem starajícím se o Valašskou rally. Byla stručná: V pondělí 2. května 2016 nad ránem v nemocnici v Novém Jičíně podlehl dlouhodobé těžké nemoci Miroslav Hošák. Do motoristického nenávratna tak odešel kamarád v tom pravém slova smyslu, vynikající kluk, pohodový člověk, na kterého bylo spolehnutí a zapálený organizátor věhlasné valašské automobilové soutěže.

Mirek založil tradici Valašské rally v roce 1982. Pracoval tak pro ni pětatřicet let. Z toho třiatřicet ročníků jako její ředitel. Dokázal pro svoji milovanou Valašku obětovat mnohé. Ano, často i na úkor své rodiny a svých blízkých. Ve svém snažení neustal ani při přípravě letošní, jak se o tři týdny později ukázalo, pro Mirka jeho poslední Valašky. I přes vážné a bolestivé onemocnění, věnoval její přípravě, jak bývalo vždycky jeho vlastností, všechny svoje síly a schopnosti.

Jeho onemocnění a smrt mu však v jeho dalším snažení a práci pro svoji milovanou Valašskou rally zabránily.

Miro, děkujeme Ti za Tvoji skvělou práci pro Valašskou rally a AutoMotoKlub Rallye Sport – Vsetín. Mirku, děkujeme Ti za Tvoje kamarádství, přátelství a s Tebou prožité nádherné chvíle. I za ty, které někdy nebyly jednoduché, ale jež jsi vždy dokázal zvládnout s bravurou Tobě vlastní. Mirku, DĚKUJEME! Budeš nám chybět! My, i Tvoje Valaška, na Tebe nikdy nezapomeneme!

Poslední rozloučení s Mirkem Hošákem se uskuteční v sobotu 7. května 2016 v 11 hodin ve smuteční obřadní síni ve Vsetíně.

Členové AutoMotoKlubu Rallye Sport – Vsetín a kamarádi z Valašské rally

 

miroslav hosak

 

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.