Letošní závody Triola Cup se pojedou pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka

Letošní série automobilových závodů do vrchu Triola Cup se pojede záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Podnik tak získal ještě větší prestiž, a to nejen mezi nadšenci do motorsportu.

Provozovatelem Triola Cup je František Pišta, který doslova obětoval svůj život motorsportu a po spojení s dlouholetým závodníkem Jiřím Stránským se po čtyřech letech přestávky v loňském roce znovuobnovila tradice tohoto špičkového amatérského podniku. V roce 2015 se jela nultá série závodů Triola Cup.

E deniky

Se špičkovou organizací, a svým důrazem hlavně na zajištění bezpečnosti závodníků i diváků a zejména atraktivitou kopců Ústeckého kraje, patří k těm nejlepším závodům motorsportu nejen u nás, ale i v Evropě. Oba spoluorganizátoři pochází ze severu Čech a oba tyto závody organizují hlavně z lásky k motorsportu. Díky jejich přístupu se Triola cup stala velmi rychle, a to během jediného roku, opět vyhledávaným podnikem a to zejména kvalitními jezdci, fanoušky, diváky nejen ze severu Čech, ale také z celé České reubliky. Už během druhé poloviny sezóny na závody zavítali jezdci ze Slovenska, Německa a Rakouska.

0704triolakraj„Úzká spolupráce s Ústeckým krajem nás zavázala k velké odpovědnosti, záštita pana hejtmana zvýší prestiž těchto oblíbených závodů a my z ní máme velkou radost. Triola Cup je pro nás obrovský koníček, ale co je pro nás také nesmírně důležité, ukáže náš kraj v dobrém světle, zlepší jeho mediální obraz, ukáže krásná místa našeho kraje a to nejen účastníkům závodu, kteří přijíždí z cele České republiky, ale díky médiím i ostatním lidem a ukáže to, že i my Severočeši něco umíme a že na to právem můžeme být hrdí," uvedl Jiří Stránský.

„Závody se jedou v krásných místech našeho kraje. Z každého ze závodů budeme přinášet záznamy, které chceme v letošním roce rozšířit také o krátké dokumenty z míst konání, jako zajímavých turistických míst. V letošním roce se nově pojede jeden ze závodů také v regionu Praha. I letos se postará o zviditelnění celého podniku náš hlavní mediální partner, redakce internetového zpravodajství e-deníků, která spravuje v každém z regionu Ústeckého kraje on-line e-deník, a to www.e-mostecko.cz, www.e-chomutovsko.cz, www.e-lounsko.cz, www.e-teplicko.cz, www.e-usti.cz, www.e-litomerice.cz, www.edecinsko.cz a www.e-deniky.cz. E-deníky jsou pro nás velmi silným partnerem pro medializaci v rámci našeho kraje. To se prokázalo již v loňském roce, protože díky nim se Triola Cup dostal velmi rychle do povědomí lidí našeho kraje. Podporovat nás bude i redakce časopisu Motorsport, díky které se dostaneme do povědomí mezi fanoušky motorsportu i za hranicemi našeho kraje," uvedl František Pišta.

Historie Triola Cup:

Historie závodů Triola Cup sahá do roku 1999, kdy se jel na trati Horní Jiřetín – Nová Ves v Horách zkušební volný závod. Pro veliký zájem jezdců a veřejnosti byl pro rok 2000 vypsán seriál o sedmi závodech, kdy se střídali tratě Horní Jiřetín a Kamýk nad Vltavou. V dalších následujících letech přibývalo tratí jako například Jáchymov, Chomutov, Klíny, Mikulov, Hradiště, Mladá Boleslav atd. Je třeba připomenout, že v začátcích seriálu stáli na stupních vítězů jezdci jako: Petr Trhlík, Josef Zoubek, Josef Meduna, Svatopluk Baďura, Petr Joselevič nebo Tomáš Chýský a spousta dalších. Začátky závodní kariéry zde prožíval Pavel Ulman, jenž se v současnosti věnuje mistrovským závodům do vrchu a známý a úspěšný soutěžák Jan Černý. V roce 2014 se uspořádal tzv. závod o bytí a nebytí. Zde se díky nadšení rozhodlo, že v roce 2015 se pojede celý seriál a to zejména kvalitou zajištění a zabezpečení, na úrovni evropského poháru.Na závody v roce 2015 zavítali takové hvězdy jako František Vojtíšek, Michal Reichert, Vladimír Dolejš, Ing. Václav Arazim, Oskar Beneš, Peter Jureňa, Kay Palme, Felix Pailer a další. V současné době probíhají v plném proudu přípravy na závodní sezónu 2016.

První závod podniku Triola Cup 2016 odstartuje o víkendu 16. a 17. dubna na mosteckém polygonu. Poté následují závody 7. a 8. května na trati Hradiště – Rusová, 4. a 5. června Boleboř – Svahová, 1. a 2. července – Praha, 5. a 7. srpna Horní Jiřetín – Nová Ves, 10. a 11. září Chomutov – Blatno a poslední závod se pojede 1. a 2. října na trati Místo – Vysoká Jedle. Všechny závody budou doprovázet různá moto show a zajímavé doprovodné programy.

Olga Markuzziová

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.