Mogul DAKAR setkání 2016

V loňském roce se uskutečnilo první dakar show, a protože se setkalo s velice kladnou odezvou, jak samotných účastníků, tak i široké veřejnosti, rozhodli se v Sosnové, že budou v této tradici pokračovat i nadále: „Už pro letošek jsme změnili trochu koncept celé akce, byť stále půjde hlavně o zábavu a show. A myslím, že i diváci budou spokojeni. V první řadě jsme prodloužili trať o offroadové partie asi na délku jednoho kilometru, aby dakaristé mohli jezdit na čas. Nepůjde tedy o žádné volné jízdy jako vloni, ale budeme znát i prvního vítěze Mogul Dakar Setkání. „Domníváme se, že tím bude celá akce mnohem atraktivnější.“, řekl Pavel Dušánek, ředitel autodromu.

Jak jsme zjistili, okruh začne před tribunami na asfaltu, a před první zatáčkou jezdci odbočí vlevo na nový terénní skok, po kterém opět odbočí vlevo na loňský skok, který byl navýšen o cca 0,5 m po nájezdu na asfaltovou část dráhy se jezdci přemístí do prostoru supermotové terénní dráhy včetně tří velkých skoků a přes tzv. lavici se dostanou zpět před tribunu. Na okruhu se tak vystřídají pomalé i rychlé sekce. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně nákladnou investici, tak bude trať, nebo minimálně její část sloužit i pro testování nebo výuku řidičů hasičských či nákladních automobilů. A pochopitelně i pro další ročníky dakarských setkání, v nichž se bude rozhodně pokračovat.

Detailní seznam účastníků budeme znát zhruba dva týdny před akcí, protože v mnoha případech hodně záleží, v jakém stavu se vrátila technika z dakarského maratonu. Jediným, kdo bude mít hodně napilno, bude asi Mirek Zapletal, jehož H3 Evo bude v době Mogul Dakar Setkání už na cestě do Emirátů, kde se o týden později uskuteční Abu Dhabi Desert Challenge, soutěž Světového poháru FIA. V Sosnové by se, ale měl objevit s Fordem F150, který postavil pro Andreje Cherednikova. Ten s ním dojel do cíle na pěkném 25. místě.

dakar setkani

Diváci se mohou těšit i na litrovou jednoválcovou „mini buggy“ Arctic Cat Wildcat Dakar, s nímž jihoamerický maraton absolvovala dvojice Dušan Randýsek a Rosťa Plný. Nebylo by na škodu, kdyby Rosťa Plný přivezl do Sosnové svého Polarise a zazávodili by si proti sobě. A kdyby se podařilo pozvat i italského soutěžáka Michele Cinotto s továrním Polarisem, dakarské vítěze této kategorie a vítěze Rallye Škoda 1985, potom by bylo o atrakci postaráno.

Stoprocentní účast přislíbila roudnická Buggyra s Tatrou, dále KMR Technology s Renaultem, sedlčanský KM Racing s Liazem, Bonver Dakar Project Team rovněž s Tatrami. Nechme se překvapit, zda se podaří zdárně dotáhnout jednání se zahraničními týmy, jako je Peugeot Sport, X-raid, Iveco nebo Kamaz atd. Naopak jistý by měl být Martin Prokop s Toyotou Hilux, zapůjčenou od belgického týmu. A chybět nebude ani historický Liaz s Jiřím Moskalem nebo Tatra s Karlem Lopraisem.

Časový harmonogram

26.3.2016
17:00 – 20:00 Otevření depa, formální přejímky, volný trénink

27.3.2016
7:00 – 8:30 Otevření depa, formální přejímky, technické přejímky obchůzkou TK
9:00 – 9:20 Seznamovací trénink
10:00 – 10:30 Měřený trénink
11:00 – 14:30 Kvalifikační jízdy dle rozpisu
14:55 – 16:30 Finálové jízdy dle rozpisu

Více informací na www.autodrom.cz

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.