Základní osnova Rocksteel – 35. Valašské rally 2016 je připravena

POŘADATELÉ UŽ JEN DOLAĎUJÍ ORGANIZAČNÍ MOTOR

Vsetín – Nezadržitelně se přiblížil termín úvodní automobilové soutěže na území České republiky v roce 2016. Novou sezonu rallysportu otevře Rocksteel – 35. Valašská rally 2015 s centrem ve Valašském Meziříčí. Valaška je také letos započítává do Rallyprint série, Poháru 2+, Poháru mládeže a Poháru pořadatele. Populární Valaška je na programu v termínu 15. – 16. dubna. Pořadatel JTRT pro s. r. o. Vsetín a organizátor  AutoMotoKlub Rallye-Sport – Vsetín (dále jen pořadatelé) připravili trať v délce 239,58 km, která obsahuje osm obtížných rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích v délce 72,18 km. První vůz odstartuje do rally v sobotu 16. dubna v 08:50 hodin z areálu Tatra Kopřivnice. První vozidlo pak do cíle rally na náměstí ve Valašském Meziříčí přijede týž den v 16:51 hodin. Na startu polojubilejní Valašské rally je očekáváno kvalitní jezdecké pole a pestrý vozový park.

Takzvaně ostrému startu Rocksteel – 35. Valašské rally 2016 bude předcházet v pátek 15. dubna slavnostní zahájení rally v reprezentativních prostorách zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. „Zveme nejenom představitele měst a vesnic, kudy Valaška pojede, ale také zástupce těch, kteří nám při pořádání letošní Valašky pomáhají. A také některé z těch, kteří v minulosti rychlostní zkoušky ve valašských kopcích absolvovali a pomohli tak k popularizaci rally v této části Moravy,“ vyjádřil se ředitel Rocksteel – 35. Valašské rally 2016 Rudolf Kouřil.

Ve stejný den pak bude náměstí ve Valašském Meziříčí patřit od 17 hodin slavnostnímu startu Rocksteel – 35. Valašské rally 2016. „Jeho komentování, stejně, jako v sobotu dojezdu do cíle rally, se ujme známý moderátor Dalibor Gondík. Jednotlivá auta pak do rally vyšlou oficiální hosté rally. Možná mezi nimi budou i někteří z vítězů Valašky z minulých let,“ poznamenala za pořadatele Simona Bartoníková

Do názvu letošní Valašské rally se, stejně, jako v loňském roce, dostala společnost Rocksteel s.r.o z Šenova u Nového Jičína. Firma se zaměřuje na komplexní realizaci strojírenských projektů a výrobu ocelových konstrukcí. „Tato úspěšná společnost se výrazně etabluje také v prostředí českého rallysportu. Jsme rádi, že se také pro letošní ročník stala hlavním partnerem Valašské rally. V dnešní nelehké době je stále obtížnější najít firmy, které sympatizují s rally a ještě ji finančně podpoří. Za to patří společnosti Rocksteel ze Šenova u Nového Jičína velký dík,“ pověděl předseda organizačního výboru Valašské rally Jaromír Tomaštík ze společnosti JTRT.

Záštitu nad letošní pravděpodobně nejvýznamnější motoristickou akcí na Vsetínsku a Novojičínsku převzali Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, PaeDr. Petr Navrátil, radní pro oblast školství, mládeže a sport Zlínského kraje a starosta hostitelského města Valašské Meziříčí, Robert Stržínek. „Jsem rád, že opět po roce Valašská rally do našeho města zavítá. Valašské Meziříčí je městem Valašské rally. Městem, které se s hrdostí hlásí k jejímu spolupořadatelství,“ řekl valašskomeziříčský starosta.

valasska rally

Rovněž letošní ročník Valašky je pořádán jako Memoriál Jiřího Sedláře, jedné z nejvýznamnějších postav historie české rally.

Organizační výbor a pořadatelé vycházejí v přípravě letošního ročníku z osvědčené koncepce z předchozích let. Valašská rally bude úvodní částí šestidílného seriálu tzv. Rallysprint série, která už v loňském roce navázala na jednodenní mistrovské rallysprinty. „Podstatné změny ve srovnání s předchozími ročníky ze sportovního hlediska neplánujeme. Posádky si vyzvednou v pátek dopoledne itinerář a absolvují seznamovací jízdy. Pozdní odpoledne a večer se uskuteční přejímky a již zmiňovaný slavnostní start. Připravena je kompaktní rally na čtyřech úsecích rychlostních zkoušek. Každou z nich projedou soutěžní posádky dvakrát. Jeden z rychlostních testů se pojede na zkušebním okruhu Tatry v Kopřivnici. To slibuje pro jezdce hodně práce a pro diváky adrenalinovou podívanou. U zbývajících rychlostních testů nepůjde z pohledu Valašky o zcela nové úseky. Zařazeny jsou ale do nich takové, kde se ještě nikdy nejelo,“ prozradil Jaromír Tomaštík.

Centrem Rocksteel – 35. Valašské rally 2016 bude již popatnácté město na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy, Valašské Meziříčí. Ředitelství soutěže získá azyl opět v osvědčených prostorách městského úřadu, administrativní i technická přejímka se uskuteční v Autocentru Lukáš ve Valašském Meziřící-Bynině, servisní parkoviště je umístěno do areálu Tatra Kopřivnice. Odtud, jak již bylo zmíněno, odstartují soutěžní posádky v sobotu 16. dubna ráno na start první rychlostní zkoušky. Svědkem dojezdu do cíle pětatřicáté Valašky se v sobotu v podvečer stane náměstí ve Valašském Meziříčí.

Několikaměsíční přípravy pořadatelů se dostávají do finiše. Pořadatelé kladou velký důraz na bezpečnostní opatření pro posádky a především ve směru k divákům. Ta mají vést k bezproblémovému a zdárnému průběhu letošního ročníku Rocksteel – 35. Valašská rally 2016.

V minulých dnech již byla zveřejněny Základní ustanovení soutěže. Další informace o Rocksteel 35. Valašská rally 2016 přineseme v dalších tiskových informacích. Uveřejňovány budou postupně také na oficiální webové stránce Rocksteel – 35. Valašské rally 2016, www.valasskarally.eu.

ZÁKLADNÍ ČASOVÝ HARMONOGRAM RALLY

  • Vyhlášení výtvarné soutěže dětí:

12. dubna 2016 od 15 hodin zámek Kinských Valašské Meziříčí

  • Seznamovací jízdy:

15. dubna 2016 od 8 do 15 hodin

  • Administrativní a technická přejímka:

15. dubna 2016 od 15 do 19:30 hodin Autocentrum Lukáš

  • Slavnostní start rally:

15. dubna 2016 od 17 hodin náměstí Valašské Meziříčí

  • Start rally:

16. dubna 2016 od 8:50 hodin areál Tatra Kopřivnice

  • Cíl rally:

16. dubna 2016 od 16:51 náměstí Valašské Meziříčí

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.