Pro většinu jsou bezejmenní, neobejde se bez nich ale žádný závod

Nezastupitelná je role traťových komisařů. Ačkoli pro většinu diváků zůstávají bezejmenní a téměř nepovšimnutí, bez jejich přítomnosti se v areálu mosteckého autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na průběh klání, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí.

Traťoví komisaři mají velkou odpovědnost, případná chyba může mít fatální následky. Na druhé straně jejich funkce přináší i nepopiratelné výhody. „Mohou se po celý rok zdarma účastnit veškerých akcí pořádaných na autodromu a polygonu, a to včetně významných mezinárodních závodů. Mají také volný přístup do depa. To je pro motoristického fanouška jistě výrazná motivace,“ vyjmenoval zástupce sportovního ředitele společnosti AUTODROM MOST Pavel Kužník.

Se zahájením nové sezony společnost pořádá každoročně nábor traťových komisařů. Nejinak je tomu i letos. Přihlásit se mohou muži a ženy ve věku od 18 do 63 let v dobrém fyzickém stavu. Musejí totiž počítat s desetihodinovými směnami od 08:00 do 18:00 hodin.

„Hledáme zodpovědné lidi, zejména aktivní seniory, směnaře a živnostníky s dostatkem volného času. Jedná se o sezonní brigádu od března do konce října na dohodu o pracovní činnosti. Pro přijetí je nutná lékařská prohlídka. Nováčci se nemusejí obávat, že by úkoly nezvládli. Náležitě je zaškolíme. V osmi směnách získají potřebnou praxi a dovednosti,“ upřesnil Kužník.

 

Muži a ženy, které práce traťového komisaře zaujme a budou se jí chtít věnovat i nadále, mohou podle Pavla Kužníka počítat s kariérním růstem. „Mohou to dotáhnout na traťového dispečera, případně i rozšířit řady našich zaměstnanců. Sám jsem toho zářným příkladem. Před nástupem ke společnosti jsem strávil jako traťový komisař a později dispečer 11 sezon,“ potvrdil.

Podrobné informace o náplni práce traťového komisaře včetně jeho finančního ohodnocení zájemci získají na telefonním čísle 606 380 954 nebo dotazem na e-mailovou adresu .

 

tisková informace

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.