Závody a akce na autodromu a polygonu letos navštívilo na 200 tisíc lidí

Společnost AUTODROM MOST uspořádala v letošním roce na stejnojmenném závodním okruhu a v přilehlém areálu polygonu pro výcvik bezpečné jízdy sedm mezinárodních a tuzemských závodů motocyklových a automobilových speciálů, většina z nich je součástí mistrovství Evropy. Úplnou novinkou byla listopadová rallyová exhibice v uzavřeném areálu se čtyřmi rychlostními zkouškami The Most Rally Sprint. Tradičně největším lákadlem pro diváky pak srpnové prestižní evropské závody tahačů Czech Truck Prix, jež mají v Mostě mnohaletou tradici. Nedílnou součástí soutěžních přehlídek rychlých strojů jsou zábavní doprovodné programy pro všechny generace. Akce v letošním roce přilákaly do areálu autodromu a polygonu na 200 tisíc lidí, což je o zhruba šest tisíc více než v roce 2014.
„Naším cílem je otevřít areál široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí nejen sportovního, ale také společenského a kulturního života regionu po celý rok. Věříme, že naše nabídka akcí na příští rok přiláká další fanoušky a našich příznivců bude stále přibývat,“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Volovecký.
Sezonu zahájila 29. března divácky velmi úspěšná akce The Most AUTOSHOW #1. Každý si za volantem svého auta mohl projet závodní okruh, zájem byl obrovský. Pořadatelé vydali 720 žádanek o jízdu po závodní trati. Řada návštěvníků také využila možnosti nechat se svézt v závodním speciálu profesionálním pilotem. Diváci zažili premiéru i nových servisních boxů, které přestřižením pásky slavnostně uvedl do provozu Jiří Volovecký společně s mosteckým primátorem Janem Paparegou.

The Most Rally Sprint

Zážitek z tradičních motocyklových závodů Alpe Adria/IMRC Championship, které autodrom hostil o víkendu 17. až 19. července, umocnila přítomnost dvojnásobného vítěze nejprestižnějšího seriálu Grand Prix Lukáše Peška. V Mostě se představil v nejsilnější kategorii Superbiků, celkově skončil na čtvrtém místě. Lukáš dlouhodobě s mosteckým autodromem spolupracuje, je instruktorem kurzu sportovní jízdy na motocyklu.
Další známou tváří motoristického sportu, u níž zájemci mohou absolvovat kurz sportovní jízdy, je i automobilový závodník Tomáš Pekař. Na mosteckém okruhu se prezentoval skvělým výkonem v seriálu The Most FIA Cars Central Europe Challenge, který piloti absolvovali na autodromu o víkendu 8. a 9. srpna. Pekař nedal soupeřům šanci, o vítězství svedl skvělou bitvu se Švýcarem Schreiberem.
Perlou letošní sezony byly tradičně závody okruhových tahačů Czech Truck Prix s řadou slavných jmen, k nimž patří už dlouho i tuzemské legendy David Vršecký, Adam Lacko či Frankie Vojtíšek. Všechny tři váže k mosteckému autodromu vřelý vztah. Kromě účasti v prestižním evropském seriálu tahačů a pravidelného testování svých strojů ochotně účinkují i v divácky velmi oblíbených doprovodných programech v areálu autodromu i polygonu. Vršeckého a Lackova stáj Buggyra uspořádala na polygonu v listopadu i poslední tiskovou konferenci před odjezdem na Rally Dakar 2016. Czech Truck Prix přilákala i letos na 100 tisíc fanoušků z celé Evropy. K příjemným novinkám, jež pro ně organizátoři závodu uspořádali, patřil zcela jistě
grid walk. S půvabnými manekýnkami zájemci mohli procházet mezi trucky na startovním roštu před závodem, což mnozí z nich následně označili za jeden z nejlepších zážitků v životě.

The Most Challenge 2

Další novinkou pak sezona v polovině listopadu vyvrcholila. Do areálu, který ve více než třicetileté historii hostil výhradně okruhové závody, pořadatelé přivedli piloty a navigátory rallyových vozů. Nultý ročník The Most Rally Sprint využil ve čtyřech rychlostních zkouškách skvělým způsobem možnosti autodromu i polygonu a připravil divákům, kteří se na premiéře sešli v hojném počtu, nevšední zážitek. Závod ovládl Vlastimil Tlusťák se spolujezdcem Ivo Vybíralem. V novém soutěžním speciálu mladoboleslavské automobilky - Škodě Fabii R5 - jim to na trati opravdu slušelo.
V současné době vrcholí přípravy kalendáře autodromu na sezonu 2016. „Diváci se opravdu mají na co těšit. Kromě stálic, mezi něž pochopitelně řadíme zejména Czech Truck Prix, připravujeme další žhavé novinky. Vedle sportovních zážitků navíc neošidíme návštěvníky ani o pestrý doprovodný program. Na své si přijdou celé rodiny,“ doplnil Jiří Volovecký.

tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.