Mikuláš Zaremba Rally se pojede i letos!

Sezonu rallysportu na území České republiky uzavře podobně jako v předchozích letech Mikuláš Zaremba Rally 2015 ve Slušovicích. Tento volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky se pojede v sobotu  5.  prosince  již  pošesté  s tradičním  centrem  ve  Slušovicích.  Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili celkem pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích v délce 30 kilometrů. V itineráři soutěže nechybí divácky oblíbená okruhová erzeta kolem dostihové dráhy ve Slušovicích, která se pojede hned třikrát.

Zatímco Rallysprint Kopná se nekonal v letošním roce poprvé po dvaadvaceti letech, Mikulášská  rally  se  pojede.  Taktovku  nad  organizací  si  vzali  na  starost  opět osvědčení pořadatelé kolem rodiny Minaříků. Ředitelem exhibiční rally je Lubomír Minařík, tajemníkem Antonín Tlusťák st. a bezpečnost má na starosti Radek Minařík.
„Rozhodnutí uspořádat Mikulášskou rally si přála většina členů našeho autoklubu. Stále si stojím za svým prohlášením, že úbytek startujících na rallysprintech  je  zřetelný.  Potvrdil  to  počet  aut  při  Rally  Vyškov  a  Rally Jeseníky, kdy úbytek startujících byl opravdu markantní. Kopná byla vždy postavená  na  počtu  startujících, v minulosti  jsme  neměli  žádného  velkého sponzora. Pokud by se podílely vrcholné orgány na spolufinancování i těchto malých soutěží a byl by zájem navrácení Kopné do kalendáře, mohla by se Kopná snad v budoucnu jet, ale je to čistě pouze teorie,“ pověděl Josef Minařík, předseda Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota.

mikulas2015

I při šestém ročníku exhibiční rally ve Slušovicích se pojede divácky atraktivní okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. V rámci jedné rychlostní zkoušky se pojedou dva okruhy a tuto erzetu najdeme v itineráři hned třikrát. Novinkou pro diváky bude vybudování nadchodu z bezpečnostních důvodů u firmy Fagus. Na okruhu se bude podobně jako v předchozích letech vybírat vstupné 40 korun, divák zároveň obdrží prodejní program se startovní listinou, časovým harmonogramem a mapou rally. Pořadatelům se nepodařilo získat všechna potřebná povolení na loňský úsek erzety s názvem Bernardýnská, proto se pojede jiný úsek pod názvem Fagus Lípa se zcela novou úvodní částí rychlostní zkoušky. Erzeta v délce 6,69 km využije osvědčenou klasickou část na Rakové od Zádveřic kolem křížku až k odbočení u lesa. Cíl bude situován nad benzinovou stanicí ve Slušovicích. Novinkou je start erzety v blízkosti vrátnice  při  vjezdu  do  výrobního  areálu  firmy  Fagus  v Lípě,  kde  posádky  čeká technický průjezd po místních komunikacích uvnitř firmy. Pořadatelé měli tento úsek s prodlouženou  variantou  do  Vizovic  připravený  pro  letošní  ročník  Kopné.  Nyní pojedou zkrácenou verzi v délce sedmi kilometrů.

V těchto  dnech  se  dolaďuje  časový  harmonogram  a  budou  schválena  zvláštní ustanovení. Propustnost tratě činí 50 posádek, přičemž uzávěrka přihlášek pro soutěžící je  stanovena  na  pátek  27.  listopadu.  Loňské  vítězství bude  obhajovat Tomáš Kostka, který přiveze opět vůz specifikace WRC.
 
Harmonogram Mikuláš Zaremba Rally Slušovice vychází z osvědčeného schématu z předchozích let. Dopoledne se uskuteční technické přejímky v areálu H&S auto s.r.o. (Billy Latif) v Nových  Dvorech a seznamovací  jízdy.  Výdej  itinerářů začne v pátečním večeru v penzionu Kopná v Podkopné Lhotě a bude pokračovat během sobotního rána v administrativní budově firmy Zaremba v Nových Dvorech v blízkosti servisní  zóny.  Ta  bude  umístěna  v areálu  firem  Fytos  a  AOP  okna.  Ředitelství soutěže  nalezne  azyl  opět  v osvědčených  prostorech  firmy  Fagus  v blízkosti dostihové   dráhy,   zázemí   pro   tiskové   středisko   bude   premiérově   umístěno v prostorách hlavního partnera rally, firmy Zaremba. Fanoušci rallysportu se mají první prosincovou sobotu ve Slušovicích při rozloučení s rally sezonou opravdu na co těšit! Další informace budou postupně zveřejněny na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz a v příštích tiskových informacích.

Ve Slušovicích 3. listopadu 2015

Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Mikuláš Zaremba Rally Slušovice

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.