Sheron Valašská rally 2010 již zná svou podobu

Úvodní podnik sedmidílného seriálu Mediasport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally 2010 – Sheron Valašská rally – má svou podobu. V těchto dnech se totiž podařilo dokončit všechny potřebné organizační a administrativní procedury pro to, aby si pořadatelé a organizátoři jedné z nejnáročnějších automobilových soutěží v Česku mohli v tomto směru říct: hotovo.

Celková délka trati je 532,63 km. Z toho 173,70 kilometru tvoří 12 rychlostních zkoušek na šesti úsecích. I tentokrát bude Valašská rally rozdělena do dvou dnů, respektive do dvou etap a šesti sekcí. Posádky při průjezdech jednotlivými rychlostními testy i při přesunech zavítají nejenom na Vsetínsko, ale rovněž do novojičínského a přerovského regionu. „Výsledky letošní Valašky budou započítávány do Mediasport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky juniorů, do Dámského poháru České republiky a do Citroën Trophy 2010," uvedl ředitel Valašské rally Miroslav Hošák s tím, že i letos se Valaška stane připomínkou vynikajícího soutěžáka a člověka Jiřího Sedláře.

Valašská rally, jejímž partnerem se vedle společnosti Sheron stala i společnost Bonver, odstartuje za necelé dva měsíce o předvelikonočním víkendu z valašskomeziříčského náměstí. Soutěžní posádky při ní absolvují rychlostní testy nejen na Vsetínsku, ale rovněž v lokalitách přerovského a novojičínského regionu. „Rychlostky jsou situovány do ne neznámých lokalit. I tak však musí soutěžící počítat s několika novými úseky, respektive částmi. Valašská rally bude opět velmi náročná. Ty nejnáročnější testy čekají na posádky až v samotném závěru. Tím však nechci říct, že ty předcházející prověrky budou jakousi procházkou růžovým sadem s kocháním se krásami valašské a oderské krajiny. Svým profilem, charakterem a délkou ale budou přece jenom poslední dvě rychlostní zkoušky odlišné," vyjádřil se ředitel a dodal, že přesný popis rychlostních testů nechávají z pochopitelných důvodů organizátoři zatím v tajnosti. „Ti, kterých se jejich poloha nejvíce týká, soutěžní týmy, se o nich doví včas. A diváci se s jejich podobou budou moci seznámit v oficiálním programu Valašky a poté i na webových stránkách rally."

K přípravě Valašky přistupují její organizátoři zejména s akcentem na bezpečnost. A to jak soutěžících, tak i diváků. Zejména na ně se obracejí žádostí, aby si uvědomili, že automobilový sport je svým charakterem nebezpečný a nikdy při něm nelze stoprocentně vyloučit chybu řidiče soutěžního vozidla ani selhání techniky. Z tohoto pohledu jsou organizátory připravována divácká místa, která by měla být z tohoto pohledu co nejbezpečnější. „Lidé by neměli hazardovat a měli by ke sledování Valašky využít výhradně míst, která jim k tomu pořadatel vyhradí. Traťoví komisaři budou v tomto směru nekompromisní," poznamenal zejména na adresu lehkovážníků zástupce ředitele pro bezpečnost Martin Schönweitz.

 

Autor: Dušan Póč – asistent ředitele

Banner

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.