Mostecká exhibice se rozšiřuje o slalomovou zkoušku!

Přestože formát blížící se The Most Rallysprint Exhibition je už nějaký čas známý, rozhodli se pořadatelé této nové akce pro ještě jednu novinku zaměřenou mimo jiné na amatérské jezdce. Jakýmsi „závodem po závodě“ totiž bude zkouška konaná podle slalomových předpisů a zúčastnit se jí budou moci jak licencovaní jezdci, tak amatéři bez licence.

Na účastníky bude čekat přes tři kilometry dlouhá trať, kterou během slalomu projedou nejméně třikrát, časy jednotlivých průjezdů se budou sčítat. Podobně jako u hlavní rallysprintové exhibice je i u slalomu zajištěn kompaktní formát celé akce – uzávěrka příchozích přihlášek je stanovena až na sobotu 14. listopadu v 7 hodin ráno před samotným závodem, který odstartuje po nezbytných přejímkách a seznamovacích jízdách před třetí hodinou odpoledne.

The Most Rally Sprint

V souladu s řády pro automobilový slalom je podnik otevřen pro sériová vozidla, automobily s tuningovou úpravou, pro slalomové speciály a samozřejmě i závodní vozy se sportovním průkazem. Startovné činí 700 Kč a zahrnuje jak vklad, tak pojištění.

„Slalomová zkouška je nadstavbou nově konané rallysprintové exhibice a je to ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí závody sledovat pouze z tribuny,“ říká Luděk Diviš z organizačního výboru. „The Most Slalom nabídne poměrně dlouhou a zajímavou trať, která je zároveň díky umístění v závodním areálu bezpečná. A přestože je to pouze volný podnik, který není součástí českého mistrovství v autoslalomu, může jít pro pravidelné účastníky českých slalomů o zajímavou náhradu závěrečného podniku MČR, který musel být v září zrušen. Zveme tedy všechny zájemce na sobotu 14. listopadu do Mostu – ať už se chtějí jen podívat na závody, nebo se jich přímo zúčastnit!“

Veškeré novinky a dokumenty jak k rallysprintové exhibici, tak ke slalomu jsou k dispozici na webových stránkách www.autodrom-most.cz.

Jakub Hofbauer

Most, 10. 11. 2015

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.