Rallye Český Krumlov začíná. Do soutěže se přihlásilo nejvíce posádek od roku 1989

Sedmnáctého ročníku Rallye Český Krumlov 1989 se chtělo zúčastnit celkem 120 posádek. Pro současné fanoušky rallyesportu nikterak důležitá informace. Organizátoři z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu však na tento historický milník vzhlíží s velkým respektem, jelikož se tomuto úctyhodnému počtu za dlouhých šestadvacet let nepřiblížili. Až letos. Seznam přihlášených do 43. Rallye Český Krumlov 2015 čítá celkem 116 dvojic a jedná se tak o novodobý rekord jihočeské soutěže.

Mezi favority podniku, zařazeného do kalendářů FIA European Rally Trophy a Mistrovství České republiky v rally soudobých aut i historiků, patří tovární pilot mladoboleslavské automobilky Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 nebo zkušený plzeňský jezdec se speciálem Mini John Cooper Works S2000 Václav Pech. Silná konkurence se sešla také v šampionátu historických automobilů.

Dalších osmnáct posádek, kterým se nebude na tratích rychlostních zkoušek měřit čas, se přihlásilo do IX. Rallye Legendy Show a 32 soutěžících projevilo zájem odstartovat do 4. New Energies Rallye Český Krumlov, podniku určeného pro vozidla s alternativními pohony. Sečteno podtrženo - tradičního závodu na jihu Čech by se ve dnech 22. a 23. května mělo zúčastnit přes 160 posádek!

Konečné číslo však bude známo až během následujících okamžiků. Úderem středeční 13. hodiny odpolední se totiž otevřou dveře českokrumlovského gymnázia, kde členové ředitelství začnou účastníkům ze sedmi zemí Evropy vydávat itineráře při prezentaci posádek.

Kompletní informace o 43. Rallye Český Krumlov 2015 hledejte na webu www.rallyekrumlov.cz.

Pavel Kacerovský
43. Rallye Český Krumlov 2015
tiskový mluvčí, zástupce vedoucího trati

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.