Mistrovství České republiky v rallye začne na Šumavě

 

Seriál mistrovství České republiky v automobilových soutěžích bude mít v nadcházející sezóně šest dílů. A fandové se již konečně za pár dní dočkají. 

Nepřehlédnutelnou změnou proti předešlým několika  rokům bylo to, že z kalendáře vypadla lednová Jänner rallye v Rakousku. Prvním závodem tak bude až dubnová Rallye Šumava Klatovy, která letos navíc oslaví své jubileum. 

V Klatovech a širokém okolí se pojede už pěkně kulatý padesátý ročník soutěže. A kromě současných soutěžních speciálů si zde dají dostaveníčko také veteráni. To bude na souběžně probíhající Rallye Vltava. Otázkou zůstává, co  je pro fandy větší lákadlo, protože i na Vltavě je na co koukat... A možná tam mohou  být k vidění i  daleko větší krasavci a legendy.

ar sumava 15

 

Vloni mimochodem Šumavu vyhrála posádka plzeňského EuroOil Invelt teamu Václav Pech - Petr Uhel (Mini John Cooper), která nakonec získala i titul.

A to posedmé v historii / !!!/. Také v nadcházející sezoně budou velezkušení obhájci patřit k favoritům.
Nicméně zároveň se tak nějak  tuší a proslýchá, že by se do  českého   šampionátu mohla vrátit i další velezkušená a rychlá posádka - tovární piloti Jan Kopecký a Pavel Dressler s novou Fábií R5. Tak uvidíme, co vše tato dvojice absolvuje. Co pantáti v Mladé Boleslavi naplánovali....

Jänner rallye byla součástí českého šampionátu v letech 2011 až 2014, ale mnohým posádkám na této jinak pěkné soutěži vadily výrazně vyší  náklady na pořízení "zimního vybavení" a podobně..
Začínající šampionát tak bude tvořit osvědčených šest rallye. Pouze Rallye Šumava a Rallye Český Krumlov si vyměnily loňské termíny, nicméně Šumava v dřívějších letech bývala první domácí soutěží. Pořadatele ovšem obvykle  zaskočilo, že v zimním termín na  Šumavě sněží.... a tak byl nakonec termín posunut  na jarním období. I když právě nám rovněž pěkně nasněžilo, takže kdoví, zda na dohled erzet nebude sníh....

Mistrovství ČR vyvrcholí na zlínské Barumce a poté v září v okolí Příbrami. Startuje se již za pár dní.

Kalendář Mistrovství ČR v rallye 2015
24. a 25. dubna: Rallye Šumava Klatovy
22. a 23. května: Rallye Český Krumlov
9. a 20. června: Agrotec rallye Hustopeče
10. až 12. července: Rallye Bohemia Mladá Boleslav
28. až 30. srpna: Barum Czech rallye Zlín
2. až 4. října: Rallye Příbram

Pavel Jelínek

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.