"Ve stopě Valašské zimy – Memoriál Josefa Sláčíka" 2015

 

logo-stopa2015

 

 

Když v roce 1976 pánové Častulík, Konvičný, Sláčík a Trčka pozvali pár dalších kamarádů, že si půjdou v rámci příprav Rallye Valašská zima vyzkoušet auta na kopec zvaný „Barák“, asi nepočítali s tím, že položili základ druhé nejstarší motoristické akci ve Zlínském kraji hned po Barum rally. Tím, že si do dnešních dnů zachovala status soutěže pro řidiče-amatéry, se navíc stala ojedinělou v rámci celé republiky. Ve dnech 6.-8.února 2015 se tedy bude ve Vizovicích konat jubilejní 40.ročník. Záštitu opět převzal Zlínský kraj a město Vizovice.  Od roku 2008 je založena tradice vzpomínky na  jednoho z autorů této akce, pana Josefa Sláčíka, do 32.ročníku jeho pravidelného a obětavého člena ředitelství, který zemřel 6.února 2007. Letošního ročníku se zúčastní 90 posádek z celé republiky.
Vozidla jsou tradičně rozdělena do 3 kategorií bez rozdílu obsahu motoru :  A - pohon přední nápravy, B - pohon zadní nápravy, C – pohon čtyř kol
Jediným omezením pro všechna vozidla je omezení obsahu motoru na 1900 ccm. Soutěže se smí zúčastnit pouze vozidla připuštěná k běžnému silničnímu provozu. Program je tentokrát třídenní. V pátek 6.února proběhnou technické a administrativní přejímky. V sobotu 7.února pak po slavnostním zahájení v 7,oo hod., odstartuje v 8,oo první předjezdec, vše již tradičně v areálu Sokolovny ve Vizovicích.
Na letošní jubilejní ročník přijaly pozvání osobnosti rallyového sportu, které se zúčastnily 1.ročníku Rallye Valašská zima 1976. Beseda s nimi včetně projekce archivních videií a fotografií je připravena na sobotu 7.2. od 15,oo hod. na Sokolovně a je volně přístupná.
Neděle 8.února bude osvětová. V hale Domu kultury na náměstí vedle radnice bude výstava fotografií, plakátů a pohárů. Plánujeme také výstavu soutěžních vozidel ze sedmdesátých let a podle počasí i nějakou jízdu. K dispozici bude unikátní rallyový simulátor. Počítáme také s autogramiádou rallyových legend. Pozvání na oba dny zatím přijali pánové Josef Častulík, Vojtěch Trčka, Karel Jirátko, Pavel Valoušek st., Pavel Sibera, Ladislav Křeček, Leo Pavlík, Josef Srnský, Miloslav Regner, Z.Husták. V.Pech st., S dalšími jsme v jednání.     Trať sobotní části 40.ročníku měří 135 km, jede se dvoukolově, slalomových zkoušek je dohromady 7 a měří celkem 38 km.
Divácky atraktivních míst se nabízí několik. Nejnáročnější slalomová zkouška „Barák“, je však pro diváky přístupná pouze pěšky. Podrobnosti, aktuální informace i archívy naleznete na internetové stránce www.valaska.cz Všichni jste srdečně zváni do prostor ředitelství vizovické Sokolovny, kde budou mj. promítány záběry z minulých ročníků VSVZ a jiných motoristických akcí. S přáním hezkého dne Antonín Cekota
ředitel soutěže

 

tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.