Trojice závodních speciálů pro Panamericanu ozdobí Rally Village ve Zlíně

Vrchol české soutěžácké sezony, tradiční Barum rally ve Zlíně, přivítá návštěvníky a motoristické fanoušky v nově zbudované 'Rally Village' přímo v centru Zlína, kde své skvosty předvedou rovněž účastníci s historickými závodními automobily. Tradiční kulisa Barum rally – téměř čtvrt milionu diváků – vytvoří skvělé prostředí pro prezentaci všech tří závodních vozů La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Teamu. Pouze zde, ve Zlíně 28.-30. srpna, budou mít fanoušci možnost spatřit trojici unikátních speciálů pohromadě na domácí půdě před odjezdem do Mexika a rozloučit se s jejich posádkami!

La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team bere účast ve Zlíně nejen jako místo, kde lze širokým masám příznivců ukázat unikátní techniku, ale i jako testovací platformu, při níž lze vozy před odjezdem vyzkoušet v závodním režimu.

"Soutěž má pro nás ideální délku na to, abychom ověřili vlastnosti našich speciálů. Všechna auta jsou nově postavena a vzhledem ke zcela odlišným koncepcím se jen rozhodujeme, jestli do Star rally nasadíme všechny tři vozy. Porsche Jardy Petráska a Karla Jirátka je vozem stavěným dle regulí FIA, takže zvládnout tratě Barum rally by neměly být pro tento vůz žádným problémem,“ říká šéfmechanik týmu Pavel Janoušek a dodává: „Vojtovo Subaru a BMW Petra Kačírka jsme však stavěli přímo pro kvalitní tratě panamerického závodu a jejich podvozky jsou tak hodně tvrdé a nízké. Až po konzultaci s jezdci po seznamovacích jízdách se tedy u těchto dvou vozů rozhodneme, zda je pouhý týden před nakládkou do kontejnerů pustíme ve Zlíně na trať.

BMW LCP 1

Lídr týmu Vojtěch Štajf, který se kromě aktivit spojených s účastí na La Carrera Panamericana navíc s Imprezou STI účastní Evropské rally trofeje, v jejímž průběžném pořadí drží průběžně druhou příčku, se na prezentaci do Zlína velmi těší: „Poprvé od roku 2008 se na Barumce neobjevím na startu závodu Mistrovství Evropy, dali jsme totiž tentokrát přednost prezentaci mého historického unikátu Subaru GSR Coupe pro závod La Carrera Panamericana. Auta máme s Petrem Kačírkem však již nastavená pro tento závod a mám trochu obavu, že rozbité a uskákané úzké zkoušky Barumky by byly týden před odjezdem techniky příliš velkým rizikem. Porsche Jardy Petráska je přeci jen univerzálnějším závodním autem, proto Jarda na trať Barum rally vyrazí určitě. Všechna auta chceme ale ve Zlíně ukázat fanouškům.“

Porsche LCP 1

Jezdec s vozem BMW 2800 CS Petr Kačírek Štajfa doplňuje: „Nejen naše vozy, ale i kompletní posádky uvidí fanoušci týmu ve Zlíně naposled, ledaže by nám pak přijeli fandit až do Mexika, za což bychom se na ně jistě nezlobili. Už koncem prvního zářijového týdne musíme celý náklad včetně cenných závodních skvostů odeslat přes moře. Všechny fanoušky bych proto chtěl do Zlína pozvat a z vlastní zkušenosti aktivního pilota vím, že právě na téhle soutěži jich bývá vždycky dost a že svému sportu rozumějí. Doufám, že jim našimi auty uděláme radost."

Subaru LCP 2

Součástí doprovodného programu v bývalém areálu Svit bude i prezentace týmu ve čtvrtek 28.8. v 19:40 na hlavním pódiu Rally Village. Všichni naši příznivci se tak budou moci nejen přesvědčit o krásném vzhledu a skvělém dílenském zpracování všech tří závodních speciálů, ale prostřednictvím moderátora Dalibora Gondíka se dozví i mnoho informací o náročnosti příprav a ze zákulisí týmu.

Připomeňme, že trojice speciálů pod vedením posádek Vojtěch Štajf / Vladimír Zelinka (Subaru GSR Coupé), Jaroslav Petrásek / Karel Jirátko (Porsche 911) a Petr Kačírek / Jaroslav Jugas (BMW 2800 CS) se vydá na start legendární Carrery ve dnech 16.-23. října 2014 a naváže tak na skvělou českou stopu z dob první éry Carrery, již v Mexiku zanechal v 50. letech minulého století český rodák a automobilový závodník Jaroslav Juhan. Juhanovou vnučkou je herečka Anna Polívková, která ochotně přijela roli patronky týmu a bude českou sestavu při mexické soutěži doprovázet. Přes 3000 kilometrů dlouhá trať je rozdělena do sedmi etap. Soutěž je pořádána výhradně pro historická vozidla, vždyť ta nejmladší mohou pocházet z roku 1972.

Sdílejte s námi naše nadšení!

La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team

Jiří Vintr

Media manažer týmu

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.