Star Rally Historic: Vítejte v Rally Village!

Letošní Star Rally Historic, tedy vložený závod historických automobilů, nabídne velkou porci novinek. S výjimkou trati a samotných rychlostních zkoušek, kde je zachován koncept z minulých let, totiž v organizaci zázemí rally nezůstal kámen na kameni.

K zásadním změnám patří nová servisní zóna. Ta díky spolupráci se společností Cream najde své nové místo přímo v srdci baťovského továrního areálu, kde využije parkovací plochy vzniklé po nedávné demolici budov č. 24, 25 a 26. Oproti dosavadnímu servisnímu areálu, který býval umístěn na parkovišti pod zlínskou sportovní halou, půjde o značný kvalitativní posun vpřed. „Parkoviště pod sportovní halou pomalu přestávalo potřebám Star Rally Historic vyhovovat, protože bylo poměrně dost skloněné a hlavně se dostalo na maximum své kapacity. Letos jsme počet vozů přijatých do Star Rally Historic zvýšili na šedesát a to už je číslo, které by tyto prostory nezvládly,“ vysvětluje Zdeněk Bělák, člen organizačního týmu rally. „Zlínská Rally Village, tedy nová servisní zóna v areálu bývalého Svitu, tyto nevýhody eliminuje. Každá posádka nyní bude mít garantovaný vyhrazený prostor 8x7 metrů a celá servisní zóna bude dimenzovaná tak, že jsme do ní mohli přemístit – s výjimkou erzet – prakticky vše potřebné. A navíc ještě přidat nové prvky určené zejména pro diváky.“ Posádky Star Rally Historic určitě koncept Rally Village ocení – pohodlně, na jednom místě totiž proběhne vše od výdeje materiálů ve čtvrtek ráno, přes administrativní a technickou přejímku v pátek dopoledne, až po sobotní servisní zastávku startovního pole i konec soutěže včetně slavnostního vyhlášení výsledků.

BARUM RENAULT MAXI

Nezapomnělo se ani na speciální program pro diváky. Například ve čtvrtek večer se ve svitovském rally městečku uskuteční beseda s vybranými jezdci Star Rally Historic, které doplní pozvaní hosté jako Ondřej Coufal s Jiřím Kotkem, kteří nedávno velice úspěšně zdolali Sydney-London Rally Marathon, nebo účastníci La Carrera Panamericana rally, kteří se na náročný podzimní závod teprve chystají. Čtvrteční program zakončí autogramiáda jezdců a hostů Star Rally, celým večerem pak bude provázet známý moderátor a velký fanda rally v jedné osobě, Dalibor Gondík. O den později, v pátek 29. srpna, pak i v Rally Village dojde na samotné závodění, neboť se doslova za jejím plotem několikrát proženou úplně všichni účastníci letošní barumky při populární městské superspeciálce.

A bude se na co dívat. Přestože do uzávěrky přihlášek ještě zbývá několik dnů, už nyní zlínští pořadatelé poodhalují za všechny alespoň dva z přihlášených skvostů – díky novému rozšíření povolených vozidel až do roku 1995 se v hlavní, měřené části rally bude moci ukázat ex-tovární Ford Escort RS Cosworth po Francoisi Delecourovi, se kterým odstartuje italský pilot Albano Frassinetti. Na seznamu je také atraktivní Renault 5 Maxi Turbo, který tratě barumky brázdíval v první polovině 80. let. Letos se za jeho volantem představí Paul Chieusse, který se v roce 2012 stal za volantem Peugeotu 307 WRC šotolinovým vicemistrem Francie. Fanoušci historických automobilů se mohou těšit i na řadu dalších zajímavých vozů a posádek, která tvořila barevnou historii soutěžního sportu, podrobný náhled do seznamu přihlášených ale pořadatelé vypustí až po uzávěrce přihlášek, která je naplánována na pátek 8. srpna.

Slavnostní start Star Rally Historic se uskuteční na startovní rampě na náměstí Míru v pátek 29. srpna o půl čtvrté, cíl je pak naplánován na sobotu po 17 hodině na cílové rampě umístěné přímo u servisní zóny.

Ve Zlíně 5. srpna 2014                                  

Jakub HOFBAUER

tiskové středisko

Barum Czech Rally Zlín

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.