Škoda otestuje R5 a představí Fabie v retro designu

Při Rally Bohemia se představí tovární tým ŠKODA v retro designu a v rámci testování poprvé veřejnosti představí techniku R5.

Diváci Rally Bohemia, která odstartuje již tento pátek 11. července v Mladé Boleslavi, budou mít unikátní příležitost vidět poprvé na veřejnosti techniku připravovaného soutěžního modelu Škody Fabia R5, který v budoucnu nahradí velmi úspěšnou Škodu Fabia Super 2000. V rámci testování při Rally Bohemia totiž před polem soutěžních vozů vyrazí finská posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Esapeka Lappi – Janne Ferm s vozem ŠKODA Fabia, který ve svých útrobách ukrývá parametry R5. Právě kategorie R5 je novou generací vozů, která nahradí vozy kategorie S2000, kde značka ŠKODA dosud dominovala. Kategorie R5 se liší zejména použitím přeplňovaného motoru o objemu 1,6 litru, jiným systémem transmisí a upraveným podvozkem.

Velkou pozornost na sebe také při letošní Rally Bohemia jistě strhnou dvě tovární posádky ŠKODA Motorsport, které odstartují v jedinečném retro designu. Tento design byl speciálně připraven k příležitosti oslav 40 let výročí od prvního startu modelu ŠKODA s označením RS. Právě před 40 lety, v roce 1974, odstartovala vůbec první ŠKODA 200 RS ze startovní rampy tehdejší Rallye Škoda.  Nyní, při příležitosti startu Rally Bohemia 2014, se ŠKODA v designu inspirovaným právě jmenovanou Škodou 200 RS vrací do Mladé Boleslavi s posádkami Jan Kopecký – Pavel Dresler a Sepp Wiegand – Frank Christian.

RB 2014 40 years RS

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka ŠKODA AUTO, která vedle poskytnutí reprezentativního zázemí umožní start svým továrním posádkám s vozy ŠKODA Fabia Super 2000. Více se o Rally Bohemia dozvíte na stránkách www.rallybohemia.cz a na Facebooku www.facebook.com/rallybohemia.

 

Tisková informace

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.