Předehrou Kopné bude shakedown v Neubuzi

kopna2014
Ještě před samotným ostrým startem XXII. antiradary.net Rallysprint Kopná 2014 se uskuteční podobně jako v loňském roce testovací rychlostní zkouška (shakedown) v úseku z Neubuze do Slušovic v blízkosti zemědělského letiště Bílá hlína. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě uspořádali premiérový shakedown při loňském ročníku a ke stejnému počinu se odhodlali i při letošním roce. Shakedown v délce 1,8 km se uskuteční v pátek 30. května v době od 17 do 19 hodin.

„V loňském roce se nám shakedown osvědčil. Nechtěli jsme, aby nám závodní auta lítala těsně před rallysprintem po okolí, neboť nám volali rozhořčení starostové z okolních obcí. Našli jsme vhodný úsek a zamezíme tomu, abychom dráždili starosty okolních obcí jakýmkoliv testováním ostrých aut. Zároveň je zakázáno testování soutěžních vozidel v nejbližším okolí pod hrozbou vyloučení ze soutěže. Zvedli jsme počet aut na shakedownu na padesát, přičemž počet průjezdů ve vyhrazené době není omezen,“ pověděl Josef Minařík, ředitel XXII. antiradary.net Rallysprint Kopná 2014.

Testovací zkoušky se mohou zúčastnit jen soutěžící, kteří se řádně zaregistrovali a prošli administrativní a technickou přejímkou. Vozidla musí být označena startovními čísly a předepsanými reklamami. Všechna bezpečnostní pravidla pro rychlostní zkoušky jsou platná i pro shakedown.

Letošní ročník Rallysprintu Kopná se uskuteční v sobotu 31. května, start proběhne na náměstí ve Slušovicích v 9 hodin, první vůz se objeví v cíli na stejném místě již v 15:19 hodin. Kopná se pojede jako druhý podnik sedmidílného seriálu TIMESEAL Mistrovství České republiky ve sprintrally a zároveň jako součást Poháru České republiky v rally. Organizátoři vypsali rovněž Pohár pořadatele, další zápočet slušovického rallysprintu je Juniorský mistr ČR, Dámský pohár ČR a Pohár mládeže. Další informace naleznete na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz.

 

Ve Slušovicích 29. května 2014

Roman ORDELT

tiskový mluvčí antiradary.net Rallysprint Kopná 2014

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.