Kopecký havaroval, Pech vítězem 42. Rallye Český Krumlov

Souboj o vítězství v letošní českokrumlovské rally rozhodla havárie Jana Kopeckého a Pavla Dreslera na posledním rychlostním testu, když posádka tovární Fabie S2000 havarovala cca 4.5 km po startu RZ. Incident se obešel bez zranění.

Z prvenstí v druhé soutěži Mediasport MMČR rally se může zaslouženě radovat dvojice Václav Pech - Petr Uhel na Mini John Cooper Works S2000, druhá příčka po odstoupení Kopeckého připadla při české premiéře Citroënu DS3 R5 Miroslavu Jakešovi s Jaroslavem Novákem. Třetí příčka absolutně a zároveň prvenství v produkčních vozech náleží Vojtěch Štajfovi, hned za ním absolutně i v kategorii skončil Polák Frycz. Páté místo a bronz v PV vybojoval nečekaně ale zaslouženě navrátilec na české tratě Petr Hozák.

Pech  Rally Cesky Krumlov  2014

Vítězství ve dvoukolkách a zároveň šesté místo absolutně vybojoval výborným finišem v souboji Citroënů DS3 R3T Martin Koči před Egonem Smékalem, třetí místo v klasifikaci vozů s jednou poháněnou nápravou uhájil v závěru Josef Peták (13. absolutně) o pět vteřin před Adamem Koblihou.

Desítku nejlepších v absolutní klasifikaci 42. Rallye Český Krumlov uzavřeli Jan Votava před Robertem Adolfem a Lumírem Firlou.

Kategorii historických automobilů ovládli Jiří Kalista s Michalem Šofrem (Subaru Legacy RS) před dvojicí Jiří Káňa a Julius Gál (Ford Sierra RS Cosworth). Třetí místo vybojoval Jan Krejča s Pavlem Šárkou (Škoda 130 LR).

 

tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.