Carbonia Cup - Wars Project 2014 – okruhová bitva

Sobota 5.4.2014 byla pro team Wars project 2014 další zkouškou, jak je připravena technika pro okruhové závodění . . . Původně měl startovat Vítek Smejkal s jeho Octavii KTCR EVO III, ale ten po požáru při závodě Edda Cupu neměl vůz v kondici.Tak byla narychlo připravena Octavia II DTM pro divizi A ve třídě do 2000ccm s pilotem Stráňou . . . Avšak k nedostatku času, jen v loňské specifikaci se starým motorem , kdy s ohledem na přesluhující životnost byly sníženy max.ot/min z 8.200 na 7.500, jednotkou, tlumiči . . .

TZ 2014 carbonia dtm1

V pátek proběhl test, při kterém vůz po najetí do 2 kola přestal jet. Díky datům chefinženýr Coperfield ihned zjistil selhání palivové soustavy. Po hodinové opravě , jsme do toho šli znovu a úspěšně : lap by 1:51:20 byl vcelku uspokojivý . . .

Nálada v teamu byla super, po administraci a technických přejímkách jsme se uložili ke spánku. V sobotu ráno 8:00 rozprava . . . 9:00 tréninky . . . 13:35 kvalda , kdy v posledním možném kole získal Stráňa s Octavii DTM pole position. Porazil tak silné BMW Semlbauera, Raise a další silnější stroje v A2 a A3 sk. . . .

Bylo jasné, že závod bude bitva a diváci se tak mohli těšit na krásné souboje , což se splnilo . . . První tři jezdci se vešli v cíli do 3s . . . Stránský dokázal odolat nejednomu atacku mnohem výkonnějších strojů BMW a tak se mu podařilo zvítězit v Mostě již poněkolikáté . . . V polovině závodu se dokázal Honza Semlbauer s BMW dotáhnout a zahájit tak útok ,což byl krásný souboj ze kterého vyšel vítězně po čistém souboji Stransky . . . Poté nasadil tempo k odtržení, což se mu povedlo a udržel náskok až do cíle, kdy spatřil šachovnicový prapor a mohlo se slavit :-D

Next race : KP – Bílina – 11-12.4.2014 RTT - Subaru Impreza WRC, Škoda Fabia S2000, Mitsubishi Lancer EVO FFR , Bílina – Kaňkov závod do vrchu na mistrovské trati . . . těšíme se na Vás !!!

TZ 2014 carbonia dtm2

Vše za podpory našich hrdých partnerů: RTT.cz, Autopodbořany.cz, RedBull, William art s.r.o., Qwert, Eqx.sk, APmotorsport, Sport 5, GripTv, Magic Planet, Motormix, Rallyinzert.cz, Rallybazar.sk, Ceskeokruhy.cz, Restart, Autodílylitvínov.cz, Moet, Zacapa Ron, Piloxing, GP racing Shop, Kalmar …

We supported : Ben Cristovao – Championship music . . .

Photo/Text :Wars - Dan Sainz,Jiří Stránský,Fryb

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.