Valašku vyhrál Karel Trněný

VR 2014 jpg
Posádka Karel Trněný a Petr Kušnier s vozem Škoda Fabia WRC vyhrála třiatřicátou Valašskou rally. První podnik  rallysprintového šampionátu, který se jel v sobotu 5.4.2014 na Valašskomeziříčsku a Novojičínsku, byl velice těžkým soubojem o vteřiny až do úplného závěru, ve kterém byl nakonec nejrychlejší Karel Trněný.

Na druhém místě skončil Jan Sýkora a bronzovou medaili si vybojoval Matthias Kahle, který ale do českého šampionátu nezasahuje, takže body za třetí místo si odvezl Jan Dohnal.

Vítěz Karel Trněný ovládl na letošní Valašce tři z celkových šesti rychlostních zkoušek a o svém vítězství definitivně rozhodl až v poslední rychlostní zkoušce, která se jela kolem přehrady Bystřička, kde si vybojoval šesti a půl vteřinový náskok na Jana Sýkoru. Na cílové rampě pak na Karlovi byla radost z vítězství vidět. „Byl to krásný závod, divácká kulisa hlavně kolem Bystřičky byla super. V závěru jsme nechtěli jet úplně na krev, ale zároveň jsme nemohli jet ani nijak volně, proto jsme rádi, že to dopadlo pro nás dobře," řekl vítěz Valašské rally Karel Trněný.

Úvodní podnik sezony se až tak moc nepovedl Romanu Odložilíkovi, který dojel celkově na desátém místě, ale po projetí poslední rychlostní zkoušky neodevzdal výkaz a nebyl proto klasifikován. Opravdu velkou smůlu měl domácí závodník Jaromír Tomaštík. Tento Vsetínský pilot jel rychle a bezchybně a po čtyřech rychlostních zkouškách držel  vedení v celé soutěži, ale v páté rz musel kvůli technické závadě odstoupit. Mezi velké smolaře se taky zařadil Antonín Tlusťák, který hned ve druhé rychlostní zkoušce poslal svůj vůz mimo trať do plotu a tím bylo jeho účinkování na Valašce ukončeno.Loňský vítěz Martin Vlček s Fábií S2000 skončil na šestém místě.

Fotogalerie z Valašské rally ZDE

 

Výsledky Valašské rally
1. Karel Trněný Škoda Fabia WRC 36:18,0
2. Jan Sýkora Škoda Fabia S2000 +6,5
3. Matthias Kahle Škoda Fabia WRC +7,5
4. Jan Dohnal Peugeot 207 S2000 +15,3
5. Lukasz Habaj Mitsubishi Lancer Evo IX R4 +24,4
6. Martin Vlček Škoda Fabia S2000 +1:00,9
7. Vlastimil Majerčák Ford Fiesta R5 +1:09,8
8. Martin Březík Mitsubishi Lancer Evo IX +1:09,9
9. Robert Adolf Škoda Fabia S2000 +1:10,5
10. Robert Kořístka Mitsubishi Lancer Evo IX +1:15,2

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.