Velké finále MOGUL driving cupu

MOGUL driving cup už druhým rokem baví automobilové nadšence, kteří mají možnost závodění v profesionálních podmínkách autodromu v Sosnové u České Lípy, i když sami se zrovna profesionální technikou pochlubit nemohou. Startovní pole rozdělené do čtyř kategorií podle objemu motoru a stupně úprav dává všem účastníkům příležitost porovnat se s soupeři s podobnou technikou. Hlavním cílem MOGUL driving cupu je dát příležitost k závodění amatérským závodníkům za minimálních nákladů na uzavřené a kompletně zabezpečené trati. Účastníci těchto závodů jsou pak mnohem lépe připraveni na řešení krizových okamžiků v běžném silničním provozu a závodí jen na trati, kde se jim měří čas, ne v běžném provozu. Během šesti závodů série MOGUL driving cupu se v Global Assistance Racing Aréně s časem poměřilo téměř 200 závodníků.

 

6 - MOGUL driving cup brezen 2014

 více foto v naší fotogalerii

 

 

Celkem šest závodů se uskutečnilo ve druhé sezoně MOGUL driving cupu. Začalo se už krátce před přelomem roku a pokračovalo se zimními měsíci až do konce března. Velmi mírná zima letos způsobila, že na sněhu a ledu se letos závodilo jen jednou, ale to radost ze závodění účastníkům rozhodně nevzalo. Na start závodů se s každým kolem přihlašovalo stále více a více závodníků a to je pro pořadatele dobrým signálem a potvrzením, že svou práci dělají dobře. Účastníci během zimy ocenili zázemí v servisní zóně, kde mohli ve vyhřívaném stanu s občerstvením sledovat online výsledky ze závodu. Dva závěrečné závody už se nesly doslova v jarním a snad i letním duchu, mnoho závodníků a členů doprovodu už vyšlo jen v krátkých rukávech a došlo i na nezbytné závodnické grilování. Prostě pohoda. Pohodu a klid si užili i diváci, kteří mají na všechny závody série MOGUL driving cupu vstup zdarma a mohou se dostat na všechny tribuny v areálu. A diváci se nenudili ani při posledním závodu MOGUL driving cupu, který se uskutečnil v sobotu 29. března 2014.

Velmi početné startovní pole se utkalo o vteřiny na okruhové trati, která byla postavena identickým způsobem, jaký známe ze Setkání mistrů. Nechyběl přejezd přemostění a v závěru paralelní jízda těch nejlepších z každé třídy. I když už v některých třídách byli známí vítězové, bylo stále o co bojovat a na start se postavili už i jistí vítězové tříd. Nikdo si nechtěl nechat ujít poslední letošní možnost k závodění v Sosnové.

 

Ve třídě 1 už bylo před startem posledního závodu rozhodnuto o celkovém vítězi. Stal se jím Filip Strahal s Fiatem Bravo 1,6 16V, který do Sosnové o víkendu také dorazil, musel se však tentokrát sklonit před Martinem Polákem s Peugeotem 106 1,4 Xsi. Ten celkově dosáhl velmi slušné sedmnácté místo absolutně. Na druhém místě třídy jedna, mezi automobily do 1600ccm a s OTP, se umístil Milan Vrba s historickým Mini 1275. Třetí místo patřilo Vratislavu Bucharovi Citroënem Saxo VTS 16V. Třída 2, vozy nad 1600ccm s OTP, měla už také jasného vítěze, kterým byl Petr Hozák. I ten se do Sosnové přijel se svým žlutým Lancerem sklouznout a jízdou plnou smyků se hlavně bavil. I přesto třídu 2 znovu ovládl. Za ním skončil Jiří Pánek s Mitsubishi Lancer a na třetím místě za nimi dojel Dalibor Štěpán se Subaru Impreza Sti. Vítězství v posledním závodě MOGUL driving cupu rozhodlo o celkovém prvenství ve třídě 3, vozy do 1600ccm bez OTP, pro Leoše Hradila s historickou, ale velmi rychlou Škodou 1000 MB. Druhé místo patřilo Vladimíru Čejkovi s Fordem Fiesta a na třetím místě skončil Martin Horák se Suzuki Swift. Až poslední závod rozhodoval o vítězi i ve třídě 4, vozy nad 1600ccm bez OTP. Zde se podařilo zvítězit a znovu výrazně zabodovat mladičkému Petru Semerádovi s Mitsubishi Lancer Evo IX s dílen Semerád Rally teamu. Nutno podotknout, že dvanáctiletý Petr Semerád s „evo devítkou“ zvítězil tentokrát v Sosnové i absolutně! Na druhém místě třídy 4 skončil Tomáš Hrazdíra s krásným Lancerem EVO VI a na třetím místě dojel Ivo Kryl také s šestou evolucí Lanceru.

 

Připomeňme si tři celkově nejúspěšnější jezdce z každé třídy:

 

Třída 1:             Filip Strahal, Fiat Bravo 1,6, 16V

                        Radek Vršitý, Peugeot 106 S16

                        Radek Malý, Citroën Saxo

Třída 2:             Petr Hozák, Mitsubishi Lancer EVO IX

                        Jiří Kratochvíl, Mitsubishi EVO X

                        Jan Pohl, Subaru Impreza

Třída 3:             Leoš Hradil, Škoda 1000 MB

                        Martin Chytráček, Škoda Favorit Štynky

                        Martin Janoušek, Honda Civic

Třída 4:             Petr Semerád, Mitsubishi Lancer EVO IX

                        Benedikt Radonič, Mitsubishi Lancer EVO IX

                        Tomáš Hrazdíra, Mitsubishi Lancer EVO VI

Toto jsou výsledky druhého ročníku série MOGUL driving cupu, který proběhl velmi úspěšně a ukázal, že závody pro amatérské jezdce jsou správnou cestou, kterou může profesionální tým pořadatelů v Global Assistance racing Aréně v Sosnové u České Lípy nabídnout zájemcům z řad motoristů. Pokud vše půjde dobře jako dosud, zahájí další série MOGUL driving cupu prvním závodem opět před koncem roku 2014. Připomeňme ale, že už 10. – 11. května 2014 se v Sosnové bude na okruhu opět závodit v podobném duchu jako při MOGUL driving cupu. Odehraje se zde tradiční Veteránské Sosnění a Sosnovské klouzání.

Pro více informací o MOGUL driving cup, celkové výsledky, a informace o dalších sportovních akcích se dozvíte na www.autodrom.cz .

          

Organizační tým Global Assistance Racing Aréna

Ing. Petr Eliáš

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.