Devětadvacátá Valašská rally směřuje na startovní rampu

valstart

Valašská Rally 2010 

 

O termínu konání dalšího, tentokrát předjubilejního devětadvacátého ročníku Valašské rally 2010 je rozhodnuto! Tato stále hodně populární a velmi oblíbená automobilová soutěž se uskuteční   ve dnech 26. až 27. března 2010. Zahájí tak nový ročník sedmidílného seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v rally.  A stejně, jako v minulosti, se i v posledním roce první dekády jednadvacátého století uskuteční ve znamení Memoriálu Jiřího Sedláře.

Výše uvedený termín neznamená v této době nic jiného, než že přípravy valašského automobilového klání dosahují optimální provozní teploty a dostávají se do otáček, které motorem hnaným obětavostí a snahou pořadatelů a organizátorů dovedou Valašskou rally na devětadvacátý start do prostor Valašskomeziříčského náměstí.Ikdyž budou to mít pořadatelé velice těžké. Organizátorům totiž nedávno přišla ne moc příjemná zpráva.Ta  má ve svém důsledku podobu odstoupení několikaletého generálního partnera, společnosti CETELEM, od dosavadní spolupráce. Důvodem jsou důsledky hospodářské krize, která v současné době uvedené společnosti neumožňuje dostát podmínkám a ujednáním dosavadní spolupráce. Společnost několik týdnů hledala možnosti, jak tomuto rozhodnutí předejít. Bohužel, žádná, byť sebevíc kompromisní cesta nalezena nebyla. Tato skutečnost jistě přinese organizátorům nemalé problémy,ale držme jim palce ať se jim podaří navázat spolupráci s novým partnarem.

Zmiňovat se o tom, jakou podobu má Valašská rally 2010 v představách svých tvůrců, je zatím přinejmenším předčasné. A to proto, že mnohé se teprve vyvíjí, hledá, rodí. Jen jedno je zcela jisté už dnes. Organizátoři a pořadatelé vynaloží veškerou svou snahu a um ve prospěch kvality a zejména pak bezpečnosti nejenom soutěžních posádek, ale po neblahých loňských zkušenostech především diváků.

Ta je na prvním místě z prvních míst. Loňská tragédie, při níž vyhasly tři lidské životy, se nedá zapomenout. A to i přesto, že pořadatelé na ní nenesou žádnou vinu. Na vině byla, jak vyplynulo z několik měsíců trvajícího policejního vyšetřování, vědomá nedbalost a nerespektování bezpečnostních doporučení. Zejména kruté následky onoho tragického okamžiku minulé Valašky, smrt mladého muže a dvou dětí, snad povedou k tomu, že důkladně připravovaná bezpečnostní opatření a doporučení začnou i ti zatím laxnější a méně zodpovědní příznivci motoristického sportu brát vážněji. Nejde o nic jiného, než mít neustále na paměti, že automobilový rallysport je sice nádherný, ale dokáže být i nesmlouvavě drsný. Zvlášť při ze strany diváků nerespektování byť jen těch nejzákladnějších bezpečnostních norem.

Diskutovat na téma Valašská Rally můžete ve fóru

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.