MOGUL driving cup – pětkrát pět vítězů

 

Nádherné jarní počasí v sobotu 8. března v Sosnové přivítalo rekordní počet závodníků pátého závodu MOGUL driving cupu

Jaro už nejspíš definitivně dorazilo do české kotliny a to se velmi příznivě odrazilo v doslova nabité startovní listině pátého závodu série MOGUL driving cupu. Soutěžícím vůbec nevadilo, že trať Global Assistance Racing Arény v Sosnové u České Lípy není pokrytá sněhem, a nekoná se tak zimní klouzání, což byla původní idea MOGUL driving cupu. Naopak, k účasti se nechalo zlákat mnohem více závodníků, kteří ze svých garáží už po zimě vytáhli své plechové miláčky a pořádně provětrali pavouky, kteří se snad po dobu zimního spánku mohli v motorovém prostoru jejich vozů usídlit.

27 - mogul sosnova brezen 2014

Celkem sedm desítek soutěžících, to je nový rekord v účasti na závodě série MOGUL driving cupu. Všichni si v Sosnové do sytosti užili krásné jarní počasí, které v sobotu 8. března panovalo v celé České republice. Na zcela suché trati se závodilo pořádně zostra a velmi rychle, a tak se dá říci, že pátý závod MOGUL driving cupu byl nejspíše tím nerychlejším, z dosavadních závodů série v tomto roce. Sosnovský asfalt je známý tím, že dokáže být hodně nemilosrdný k pneumatikám a uplynulá sobota to rozhodně potvrdila. S aktuálními podmínkami na trati se nejlépe vypořádal zkušený soutěžní jezdec a navrátilec do série MOGUL driving cupu Vladimír Filip, který zde provětral krásnou červenou repliku Mitsubishi Lancer WRC (označenou jako Evo VIII). Svými časy nasadil laťku velmi vysoko a po zásluze zvítězil. Ve třídě 4, tedy mezi automobily nad 1600ccm bez OTP, za svými zády nechal Ivo Kryla s Mitsubishi Lancer Evo VI a mladičkého Petra Semeráda s devátou evolucí Lanceru. Druhé místo absolutně a první místo ve třídě 2 pro Petra Hozáka s Mitsubishi Lancer EVO IX znamená, že se Petr Hozák, který ve všech závodech MOGUL driving cupu podával velmi dobré a vyrovnané výkony, stal celkovým vítězem třídy 2 série 2014. Pro zkušeného soutěžního jezdce Petra Hozáka se tak MOGUL driving cup stal skvělou příležitostí k rozehřátí se před nadcházející sezonou automobilových soutěží rally, kde by se měl opět objevit v roli závodníka. Na druhém místě ve třídě 2 za Hozákem skončil Jan Pohl se Subaru Impreza a třetí místo patří Petru Havlíčkovi s Mitsubishi Lancer Evo VIII. Mezi slabšími šestnáctistovkami s OTP třídy jedna nedal v pátém závodě MOGUL driving cupu nikomu šanci Marek Hons s hbitým Peugeotem 106 S16. Za sebou nechal Svena Forstera s Daihatsu Charade a Radka Malého s Citroënem Saxo. Skvělé výkony v úvodních závodech MOGUL driving cupu ale znamenají, že o celkové prvenství v sérii ve třídě 1 již nemůže přijít Filip Strahal s Fiatem Bravo 1,6 16V. Šestnáctistovky bez OTP v sobotu ovládl s historickou Škodou 1000 MB startující Leoš Hradil. Druhé místo patřilo Ladislavu Krupičkovi s Alfou Romeo 147 a třetí v cíli ve třídě 3 byl klasifikován Zdeněk Šmidlík jun. s Peugeotem 106 1,4. Sláva vítězům, čest poraženým.

1

Závěrečný závod šestidílné série MOGUL driving cupu se v Sosnové u České Lípy odehraje 29. března. Závodit se bude na identické trati, která se využívá například pro slavné Setkání mistrů. Nebude chybět atraktivní přejezd přemostění trati a na závěr jsou připravené paralelní jízdy a přímý souboj těch nejlepších v každé třídě. Připomínáme, že diváci mají během série MOGUL driving cupu vstup na autodrom v Sosnové zdarma a více informací, včetně přihlášek, najdete na www.autodrom.cz

Organizační tým Global Assistance Racing Aréna

Ing. Petr Eliáš

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.