Mistrovský titul Václav Pech jun. oslaví v Sosnové

Václav Pech jun. se spolujezdcem Petrem Uhlem završili letošní sezonu ziskem absolutního titulu mistrů ČR v rallye na voze Mini John Cooper Works S2000.

Letošní sezona Mezinárodní mistrovství České republiky v rallye se u EuroOil – invelt týmu nesla v duchu vlastních úprav jejich vozu MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo s nímž posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel jela již druhou kompletní sezonu. Prakticky před každým závodem plzeňský team usilovně testoval, ladil nastavení a snažil se najít rezervy vozu tak, aby byl připravený rovnocenně bojovat na všech soutěžích MMČR. Zde se jako největší soupeř jasně ukázal tovární team automobilky Škoda s jezdcem Janem Kopeckým, kterému ale Pech s Uhlem dokázali velmi zdatně sekundovat. „Jsem nesmírně rád, že se nám po loňské, ne úplně povedené sezoně, podařilo dostat auto do konkurence schopného stavu a hlavně dál, než čeho dosáhl specializovaný anglický úpravce Prodrive. Byla to mravenčí práce celého teamu a i externích spolupracovníků. Všem velmi děkuji, protože jen díky tomu jsme mohli rovnocenně soupeřit o nejvyšší příčku,“ říká spokojený Václav Pech jun.

Pech -  Rally Krumlov 2013

Modrobílé MINI EuroOil – invelt teamu v letošním roce stálo dvakrát na nejvyšším ze stupňů vítězů při Rallye Šumava a Rallye Český Krumlov. Třikrát obsadilo druhé místo na Rallye Hustopeče, Rallye Bohemia, a také při mistrovství Evropy na konkurencí nabité Barum Rallye. Z rakouské Jänner Rallye si team přivezl velmi cenné body za čtvrté místo, což v konečném součtu znamenalo, že v roce 2013 se stali absolutními mistry Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye. Tímto titulem se plzeňská dvojice může pyšnit za svoji karieru celkem po šesté a řadí se tak k nejúspěšnějším soutěžním jezdců historie české rallye.

Václav Pech jun. přijede titul mistra ČR v rallye oslavit o tomto víkendu na tradiční Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy, kde už mnohokrát celkově zvítězil, včetně nezapomenutelného duelu v roce 2009 s devítinásobným mistrem světa Sebastienem Loebem. „V Sosnové a na prosincovém Pražském rallysprintu pojedeme s vozem přestavěným do kategorie WRC a moc se na tento zážitek těším. Motor má totiž u této specifikace sací otvor (tzv. restriktor) o 3mm větší než můžeme používat v mistrovství a tudíž i podstatně větší výkon a tomu odpovídající svezení,“ těší se Václav Pech.

Letos bude v Sosnové při Setkání mistrů opravdu velká konkurence a EuroOil-invelt team srdečně zve na tuto show všechny své fanoušky a příznivce motorismu, kdy v sobotu 23. budou tréninkové jízdy a 24.11. vlastní závod (viz. www.rallycross-sosnova.cz).

 

tisková informace

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.