Gemini chystá pro Jakeše Citröen DS3 R5

Letošní mistrovská sezona sice ještě neskončila, již teď ale přichází Gemini Rally Team se skvělou zprávou jak pro všechny fanoušky automobilových soutěží, tak především pro samotného Mirka Jakeše.

Jakes-citroen

Již v nadcházející sezoně 2014 totiž budeme moci vídat francouzský speciál nové kategorie R5 na podnicích Mezinárodního mistrovství České republiky v barvách oční kliniky Gemini s mladým 24letým jezdcem za volantem

"Myslím si, že Mirek v letošní sezoně ukázal svůj talent víc než dostatečně. Dokázal zajíždět neuvěřitelně rychlé časy, současně ale musím ocenit i jeho spolehlivost. Je jasné, že s vozem Mitsubishi Lancer se už moc dál posunout nemůže a že se dostal na samou hranici možností tohoto auta. Proto všechno naše úsilí nyní směřuje k pořízení nového vozu kategorie R5," říká šéf týmu Milan Pantálek.

Prvním krokem vzájemné spolupráce se stalo podepsání čtyřleté smlouvy mezi letošním juniorským mistrem a hlavním partnerem týmu, čímž se Mirek stal oficiálním reprezentantem značky Gemini pro sezony 2014 až 2017. Důvěru v něj vloženou bude moci zúročit na českých i evropských soutěžích v následujících sezonách s francouzským vozem Citröen DS3 R5, jenž bude homologován k 1. lednu 2014.

"Podle mých informací probíhají všechny přípravy podle plánů a Citröen DS3 R5 bude opravdu připraven k 1. lednu. Máme přislíbeno, že "dé-es trojku" dostaneme jako jedni z prvních v České republice. Každopádně start na Janner rally ještě vynecháme, kvůli jediné soutěži si nebudeme pořizovat šotolinový podvozek. Za ty peníze raději odjedeme dvě další soutěže," doplňuje Milan Pantálek informace k příští sezoně. "Kromě startů na všech ostatních podnicích mezinárodního mistrovství ČR se představíme i na třech soutěžích v okolí Vídně. Gemini má totiž jedno ze svých sedmi pracovišť v rakouském hlavním městě a naším pochopitelným zájmem je prezentovat se také u našich jižních sousedů."

Kdo zná Mirka Jakeše osobně, ten ví, že jen málokdy dává najevo svoje emoce. Tentokrát tomu je ovšem jinak: "Mám pochopitelně obrovskou radost a ještě jednou musím aspoň takto poděkovat Milanu Pantálkovi i primáři Pavlu Stodůlkovi. Informaci o novém voze jsem se dozvěděl tři dny před svými narozeninami a lepší dárek jsem si jen těžko mohl představit," říká Mirek. "Je mi jasné, že tentokrát se ode mne budou čekat dobré výsledky už i v rámci absolutní klasifikace. Budeme muset jet nejen rychle, ale současně i hlavou. Moc se těším také na návrat do mezinárodního mistrovství, kde jsme naposledy závodili v roce 2010. Navíc s každým startem na zahraniční soutěži můžeme získat další parádní zkušenosti," uvědomuje si Mirek.

Momentálně se již celý Gemini Rally Team připravuje na poslední mistrovský podnik v této sezoně, domácí rallysprint ve Vsetíně. Přestože šance na mistrovský titul v absolutním pořadí jsou velmi malé, posádka Mirek Jakeš – Jarda Novák se bude chtít určitě rozloučit se svými fanoušky dobrým výsledkem.

 

tisková informace

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.