Kopecký už je mistrem Evropy v rallye

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si s předstihem zajistil titul rallyeového mistra Evropy. K definitivě životního úspěchu mu pomohla změna bodování poslední soutěže seriálu Rallye du Valais ve Švýcarsku, která se pojede ve Švýcarsku. Kopecký, který o víkendu obsadil třetí místo v Polské rallye, má momentálně v čele šampionátu náskok 119 bodů na Bryana Bouffiera z Francie. Ten již ztratil i teoretickou šanci českého jezdce předstihnout.

KopejdaHustopece 2012

 

 

Původně se měly na Rallye du Valais bodovat samostatně tři etapy, Mezinárodní automobilová federace (FIA) se však podle polských rallyeových webů rozhodla sloučit čtvrteční a páteční rychlostní zkoušky do jedné etapy. První den totiž na jezdce čeká jen 30 měřených km. Bouffier tak může získat maximálně 117 bodů.

 

"Vím, že se tato zpráva (o změně bodování) objevila na internetu, ale oficiálně od FIA nebo promotéra jsme ji já ani tým nedostali," řekl Kopecký ČTK. Za mistra Evropy se proto ještě nepovažuje. "Spočítat body si všichni dokážeme. Dobře ale víme, jak se může pořadí na konci sezony zamotat," podotkl závodník z Kostelce nad Orlicí. Definitivu chce získat příští týden v Chorvatsku, kde seriál pokračuje desátým dílem.

kopeckybarum

 

Jedenatřicetiletý Kopecký, který v uplynulých čtyřech letech získal titul vicemistra seriálu Intercontinental rallye challenge, v letošním roce vyhrál pět evropských rallye, jednou byl druhý a jednou třetí. Po Chorvatsku bude ME pokračovat ještě Rallye San Remo a Rallye du Valais.

 

zdroj: ČTK

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.