JT Rally Team nasadil na Barum Rally 4 auta a 4 americké policistky…

jtrt-logo-225x44

 

Poslední prázdninový víkend, respektive Barum Czech Rally Zlín, má každý rok v kalendáři tučně zaškrtnutý i vsetínský JT Rally Team. A to nejen proto, že se jedná o domácí soutěž, ale především proto, že zlínská rally je vždy vrcholem domácí sezony v automobilových soutěžích. 

A Barumka má poslední léta i jedno své specifikum – JéTéčko nesoupeřilo s ostatními týmy pouze na trati, ale také v souboji hostesek. JTRT nasadilo do této akce hned čtyři americké policistky, které budily respekt snad u každého účastníka závodu kolem Baťova komínu. Pokuty se od nich ale nikdo naštěstí nedočkal…
Pojďme ale na trať. Na patnácti rychlostních zkouškách rozdělených do tří dnů měla startovat hned čtveřice vozů. O jednoho vojáka v poli však přišli Vsetínští hned z kraje soutěže, když ještě na shakedownu zahořel motor Subaru Impreza N12 Zdeňka Pokorného. Závod tak pro něj a Jiřího Skořepu skončil vlastně dříve, než začal.
Startovní rampu tedy nakonec přejely pouze tři dvojice. Tou nejvýše postavenou byla posádka žluto-černo-červeného Subaru Impreza N14, za jehož volat tradičně usedl domácí pilot Tomáš Růžička navigovaný velezkušeným Jardou Novákem. Rozehřívací speciálku v ulicích Zlína zajeli v nabité startovní listině jako 19. v absolutním pořadí a šestí ve skupině 3. Během soboty si dvojice v podstatě držela svou pozici, i když malinký problém přeci jen nastal. Nedělní ráno však znamenalo bohužel konec všem nadějím na dobrý výsledek. „Jelo se nám pěkně. Barumka je opravdu velmi náročný a krásný závod a o to víc jsme chtěli tuto rally dokončit. V sobotu nám někde prasklo horní zadní rameno, takže nás to lehce přibrzdilo. Přesto výchozí pozice do neděle nebyla špatná. Jenže asi 400 metrů před cílem první nedělní vložky nám odešla převodovka a museli jsme ze závodu odstoupit. Moc nás to mrzelo, protože v pořadí mezinárodního mistrovství ČR bojujeme o celkový bronz a body z Barumky nám budou v konečném zúčtování hodně chybět. Tím spíše, když náš největší soupeř Jan Votava v neděli urazil kolo a také odstoupil a Marcel Tuček byl za námi. Takové jsou ale někdy automobilové soutěže, ale před námi je ještě Rally Příbram, kde se o bronz určitě popereme,“ dívá se optimisticky dopředu Tomáš Růžička.
Subarácká část týmu tedy příliš mnoho štěstí na Barumce neměla. V poklidu naopak po celý závod byly další dvě dvojice, které se pod taktovkou JT Rally Teamu představily. Tou zkušenější a výše postavenou byla provizorně sestavená posádka Jaromír Tomaštík – Richard Nesvadba. Ti usedli do Mitsubishi Lancer EVO IX, které se narychlo připravilo po právě odjeté světové Deutschland Rally, kde tento vůz krotil Dan Landa. Krátký čas však neměl vliv na kvalitní přípravu auta, a tak do cíle bílomodrý Myšák bez problémů dorazil. Šéf týmu uzavíral první dvacítku absolutního pořadí a ve skupině 3 zaujal sedmou příčku. „Ačkoliv jsme nepřijeli do Zlína závodit, Barumka pro nás letos byla vcelku trápení. Po dlouhé době jsem seděl v eNku, na které jsem si díky WRC hodně rychle odvykl, takže jsem si od závodu výsledkově ani moc nesliboval. Na sedadlo spolujezdce jsem si navíc povolal místo stále ještě indisponovaného Jardy Vrečky Richarda Nesvadbu, se kterým jsem nikdy předtím nestartoval. Chtěli jsme si tedy oba především udělat radost a svézt se zase pěkně na uzavřené trati. Prioritou pro nás bylo dokončení závodu a tomu jsme i vše podřídili. Když to šlo, tak jsme se snažili jezdit smykem, abychom pobavili lidi stojící i trati. Přeci jen, se spoustou se známe, Barumka je také náš domácí závod. Vše, co jsme si tedy před závodem vytyčili, jsme splnili, takže jsem spokojen,“ zhodnotil své účinkování v soutěži Jaromír Tomaštík. Na Barum Rally nechyběl ani týmový Renault Clio Sport, se kterým v rámci třídy 8 startuje druhým rokem zpěvačka a herečka Olga Lounová. Ta se měla původně představit i ve zlínské soutěži, ale pracovní vytížení jí to nedovolilo. Příležitost tedy dostal Jura Daněk, který má na svém kontě straty především s ex-Bergerovým továrním vozem Škoda Favorit. Diktát mu i tentokrát četl spolujezdec Václav Kubala. „Před Bohemií mě Jaromír Tomaštík oslovil, zda bych nezastoupil na Barum Rally Olgu Lounovou, která bude zaneprázdněna a nebude se moci zúčastnit. Oslovil jsem tedy svého spolujezdce, zda do toho se mnou jde a po jeho kladném vyjádření jsme se začali připravovat. Byl to můj první regulérní start po 20 měsících, kdy jsem absolvoval celou soutěž. Mým úkolem bylo dovézt vůz až na cílovou rampu, což se nakonec podařilo. Na shakedownu jsme si vše osahali a pustili se do soutěže. Bylo pro mě těžké zvyknout si na sériový vůz skupiny N, hlavně se pak v něm naučit řadit. Potkalo nás i pár drobných krizí, především na RZ Jankovice. A horký pot na čele nám přinesly i noční erzety. Neměli jsme k dispozici světelnou rampu a museli jsme tak jet velmi opatrně. Chtěl bych určitě poděkovat celému týmu Jaromíra Tomaštíka, za umožnění startu na této náročné soutěži,“ říká závěrem Jura Daněk, který dokončil závod na pětačtyřicátém místě a šestém v rámci skupiny 8.¨

 

tisková informace

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.