V Kostelci vyhrál Odložilík a vede šampionát ve sprintrally

 

Rally Kostelec 2013

 

Systémem start-cíl ovládnul Roman Odložilík sobotní Ferodo M.V.Rally Kostelec nad Orlicí 2013. Pilot speciálu Citroën Xsara WRC dokonale zužitkoval technický náskok svého vozu - vyhrál šest ze sedmi rychlostních testů a potvrdil roli favorita i roli průběžně vedoucího jezdce letošního šampionátu MČR ve sprintrally. Druhý dojel na rychlostních zkouškách v orlickém podhůří Miroslav Jakeš s Mitsubiushi, kterému v šampionátu patří druhá příčka.

odložilík

Vysoký rychlostní průměr a vysoké teploty. Tak by se dal charakterizovat šestý ročník Ferodo M.V.Rally Kostelec nad Orlicí, který byl pátým dílem letošního osmidílného šampionátu Timeseal Mistrovství ČR sprintrally – seriálu jednodenních automobilových soutěží. V něm si kosteleckým vítězstvím upevnil pozici průběžně vedoucího jezdce Roman Odložilík, který v letošním roce střídá speciály Škoda Fabia Super 2000 a Citroën Xsara WRC. Do Kostelce vyrazil s xsarou, jejíž výkon, v kombinaci se zkušenostmi pilota, byl ideální volbou pro rovinaté a rychlé tratě kostelecké rally. Odložilík nebyl kvůli drobným technickým problémům s ruční brzdou nejrychlejší pouze v jedné rychlostní zkoušce. „Letos jsem s Xsarou startoval teprve podruhé, takže jsem kvůli sžití se s autem zvolil vlažnější rozjezd. Potom jsme ale jeli ideální tempo. Stejně jako ostatní posádky nás samozřejmě trápilo extrémní horko v kabině ale i tak jsme si soutěž užívali. Hlavní je, že se nám podařilo získat další důležité body do šampionátu,“ zhodnotil soutěž Roman Odložilík, pilot z Roštění na Kroměřížsku.

odložilík

Druhý dojel v Kostelci nad Orlicí Miroslav Jakeš, který i přes větší jezdecké nasazení ztrácel na Odložilíka kvůli horší technice v podobě produkčního Mitsubishi. To třetí Karel Trněný jel sice se speciálem WRC, konkrétně s vlastním vozem Škoda Fabia WRC, kvůli omezenému rozpočtu jej ale musel spíše šetřit a zvolit vlažnější tempo – třetí místo v absolutním pořadí je přesto pro tohoto jezdce úspěchem. Nejrychlejším juniorem ČR byl v Kostelci nad Orlicí Miroslav Jakeš, Dámskéhý pohár ČR ovládla Martina Daňhelová. Na cílovou rampu na třetí pokus dorazil i Petr Šimurda jako vítěz Poháru ČR v rally a za svůj výkon právem získal Pohár Martina Vodehnala. Na oficiálním webu www.rally-kostelec.cz jsou k dispozici fotografie z celé soutěže i doprovodného programu. Reportáž bude k vidění v úterý 30.7.2013 ve 22:45 na programu ČT4 sport v pořadu Svět motorů a rozšířený záznam v Magazínu rally na témže programu 8.8.2013 ve 20:00.

Absolutní konečné pořadí Ferodo M.V.Rally Kostelec nad Orlicí 2013:

1. Roman Odložilík Citroën Xsara WRC 36:22,5
2. Miroslav Jakeš Mitsubishi Lancer Evo IX +26,2
3. Karel Trněný Škoda Fabia WRC +45,4
4. Miroslav Plíhal Škoda Octavia WRC +1:01,4
5. Robert Kořístka Mitsubishi Lancer Evo IX +1:26,4
6. Jaroslav Pešl Mitsubishi Lancer Evo IX +1:42,2
7. Lumír Firla Mitsubishi Lancer Evo IX +1:44,0
8. Robert Adolf Škoda Fabia S2000 +1:51,8
9. Richard Kirnig Mitsubishi Lancer Evo IX +2:00,7
10. Mariusz Malyszczycki Mitsubishi Lancer Evo IX +2:23,4

 

Jan Černý

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.