Valaška nabídne rozmanité a pestré startovní pole

Do dvaatřicátého ročníku Valašské rally 2013 se přihlásilo celkem 65 posádek z České republiky a ze Slovenska. Populární valaška se pojede v letošním roce jako součást Mistrovství České republiky v rally historických automobilů, dále se započítává do Poháru České republikyˇv rally. AutoMotoKlub Rallye Sport – Vsetín vypsal Pohár pořadatele, kde se objeví v rámci volného podniku pro soudobé automobily rovněž vozy specifikace WRC. Zde hledejme největší favority jednodenní soutěže, na vozech WRC se představí Jaromír Tomaštík (Subaru Impreza WRC), Martin Vlček (Škoda Fabia WRC) a Silvestr Mikulaštík (Škoda Octavia WRC).

valaska zdrahala

Pořadatelé prodloužili uzávěrku přihlášek pro soutěžíci o týden a nakonec se zastavil počet přihlášených na čísle 65. Vedle jezdců na vozech specifikace WRC patří k dalším aspirantům na medailové pořadí v absolutní klasifikaci Vladimír Barvík,

Jaroslav Pešl, Jiří Hanák (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX), Tomáš Kurka (Mitsubishi Lancer EVO X R4). Do Poháru České republiky v rally se přihlásilo celkem 33 soutěžících, vedoucí jezdec po odjetí čtyř soutěží Jiří Kašpar (Škoda Octavia), dále druhý jezdec průběžného pořadí Petr Zedník (Ford Fiesta Kit Car) a třetí pilot průběžné klasifikace Petr Šimurda (Škoda 130 LR). Z dalších jezdců nechybí na startu Miloslav Jirsa (Renault Clio R3), Zbyněk Hrabec (Honda Civic VTi) nebo Petr Vraj jr. (Škoda Favorit).

logo-Valasska-rally-2013

Valašská rally je rovněž součástí republikového šampionátu historiků v rally. Mezi třináctkou přihlášených jsou největšími favority Jiří Kalista (Subaru Legasy RS), Jiří Navrátil (Ford Sierra RS Cosworth), Jiří Petrášek (Opel Ascona B) a Jan Krejča (Škoda 130 LR). Na seznamu přihlášených dále figuruje i bývalý tovární jezdec Škoda Motorsport Jindřich Štolfa (Škoda 130 L). Ve valašských kotárech se objeví na rychlostních zkouškách i zvučná jména ze světa sportu a showbyznysu. V rámci pohárového hodnocení se představí hokejový mistr světa a hokejista klubu zámořské NHL Florida Panthers Filip Kuba (Honda Civic VTi), zpěvačka a herečka Olga Lounová (Renault Clio Sport) nebo oblíbený herec Lukáš Langmajer (Honda Civic VTi), kterého fanoušci ho dobře poznají z filmů jako například Bobule nebo v nedávné době z úspěšného filmu Babovřesky, kde stvárnil roli faráře s lechtivým jménem Šoustal.

Valašská rally odstartuje v pátek 5. července v 9 hodin z Masarykova náměstí ve Valašském Meziříčí, cíl soutěže je naplánován na stejném místě v 17.15 hodin. Celkem měří trať dvaatřicátého ročníku 281 km a obsahuje šest rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Lešná, Helfštýn a Vesník v celkové délce 70 km. Letošní ročník provází zpřísněná bezpečnostní opatření. Bezpečnost soutěžních posádek a diváků je hlavním cílem pořadatelského sboru pod vedením Miroslava Hošáka ke zdárnému průběhu samotné soutěže.

 Roman ORDELT

                                                                                                          tiskový mluvčí

                                                                                                     Valašská rally 2013

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.