7. ročník Rallye Krkonoše je minulostí. Pomohl i zaplaveným lidem.

 

krkonose
Ve dnech 7-8.6.2013 se konal v rámci 7. ročníku závodu Rally Krkonoše Timeseal Mistrovství ČR ve sprintrally , Poháru ČR v rally a České Trophy – Rally pravidelnosti. Tento ročník již delší dobu známého závodu se konal poprvé v nových prostorech Vrchlabí a Hostinného. Zásadním ovlivněním celého závodu bylo zasažení okolí závodů povodněmi. Pro řadu posádek byla jejich účast do poslední chvíle nejistá i vzhledem k tomu, že povodně zasáhly řadu míst České republiky.

Konáním závodů spojených s vyhlášením humanitární sbírky pro nejvíce postižené obce v okolí závodů tak byla zvolena nejlepší varianta humanitární pomoci. Ve sbírce se nakonec vybralo 60 000 Kč, které byly před vyhlášením vítězů předány starostovi obce Rudník panu Aleši Malochovi. Částka věnovaná pomoci vytopené obci se následně ještě zvýšila, když traťoví komisaři věnovali do sbírky dalších 8 000 Kč ze své odměny. Převážně se jednalo o pořadatele z vynechané Prosečné, kteří pomohli na ostatních RZ soutěže. Zde je nutné vyzvednout všechny jezdce, pořadatele, fotografy, traťové komisaře a příznivce rally, kteří dobrovolně přispěli.

Tento ročník ukázal, že není vždy jednoduché uspořádat v nových prostorech tuto soutěž. Vzhledem k možnosti srovnání s loňskými ročníky Rally Krkonoše vznikaly situace, které byť by způsobenými objektivními důvody komplikovali situaci posádkám, ale i samotným pořadatelům. V průběhu obou dnů pořádání závodů chyběla i větší presentace města Vrchlabí, pro které tato soutěž bude určitě dobrou zkušeností.

krkonose

V porovnání s ostatními ročníky, byl tento ročník poněkud organizačně slabší. Nejslabšími místy vidím rozmístění posádek v depu, kam se stěží všichni vešli a pořadatelsky nezvládnuté páteční slavnostní představení posádek na vrchlabském náměstí. I přes tyto problémy bylo u většiny pořadatelského týmu vidět obrovské nasazení, které bylo mnohdy komplikované zvýšenými požadavky na zabezpečení bezpečnosti diváků, vynucenými loňský tragickými událostmi.

Samotný sobotní závod prohíhal s obrovským nasazením všech posádek Horské prostředí ráno vyzývalo k závodnímu nasazení slibem krásného počasí, ale ukázalo, jak rychlé dokáží být změny počasí. Řada posádek dobývala jednotlivé rychlostní zkoušky nejen za slunečného počasí, ale také za prudkého lijáku. Pro řadu posádek byla zejména 4 rychlostní zkouška prověřením jejich umění, mnozí zažili viditelnost na pár metrů od vozidla a prověřila tak schopnosti posádek vedením navigátora.

Letošní ročník ukázal, že změna prostorů závodů přináší nové problémy a tím i nové zkušenosti. Zkušený pořadatelský tým pod vedením Hlavatých určitě vyhodnotí získané poznatky a zkušenosti, které budou využity v dalších ročnících.  7. ročník Rally Krkonoše navíc netradičně ukázal, že bez ohledu na mnohdy štvavé a nespravedlivé kampaně  jezdci a příznivci rally nejsou lhostejní a vnímají neštěstí druhých.

      

Rallye Krkonoše 2013- výsledky

1. Jan Sýkora Škoda Fabia S2000 32:06,5
2. Roman Odložilík Škoda Fabia S2000 +21,2
3. Mathias Kahle Škoda Octavia WRC +39,6
4. Mariusz Malyszczycki Mitsubishi Lancer Evo IX +1:05,5
5. Miroslav Jakeš Mitsubishi Lancer Evo IX +1:06,3
6. Jan Dohnal Peugeot 207 S2000 +1:07,9
7. Miroslav Plíhal Škoda Octavia WRC +1:12,9
8. Richard Kirnig Mitsubishi Lancer Evo IX +2:12,8
9. Lumír Firla Mitsubishi Lancer Evo IX +2:20,1
10. Jaroslav Pešl Mitsubishi Lancer Evo IX +2:20,7

PR

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.