Václav Pech zvítězil ve 41. Rallye Český Krumlov!

 

Poslední rychlostní zkouška letošní 41. Rallye Český Krumlov už nezměnila nic na tom, že vítězem letošní druhé soutěže Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových rally se stala dvojice Václav Pech - Petr Uhel na voze Mini Cooper S2000. Pech závod ukončil stylově, tedy vítězným časem za závěrečném testu.

Pro druhé místo si dojel s odstupem 1:14.1 minuty úřadující vicemistr Roman Kresta na Škodě Fabii S2000, kterého čekají ještě dva starty na Bohemii a Barum Rally, třetí pak skončil jeho týmový kolega Jaromír Tarabus se stejným vozem (+1:35.3).

Cenné body si z Českého Krumlova poveze za čtvrté místo Jan Jelínek, který ztratil na vítězného Pecha přes čtyři minuty, pátou příčku dnes v relativním klidu udržel Jan Dohnal s Peugeotem 207 S2000, na jehož výkonech bylo v poslední sekci soutěže znát výrazné zlepšení.

Pech_-__Rally_Krumlov_2013

O prvenství v produkčních autech a šesté místo absolutně se bojovalo až do posledních kilometrů mezi Vojtěchem Štajfem a Radkem Mifkou. Více důvodů k radosti měl nakonec Štajf, smutný rozhodně nebyl ale ani druhý Mifka, který po celou rally předváděl solidní a vyrovnané výkony. Pro body za třetí příčku si bez problémů dojel absolutně devátý Vladimír Barvík.

Zasloužené vítězství ve dvoukolkách a osmé místo celkově získal Jan Černý na Peugeotu 208 R2 před Josefem Petákem na Renaultu Clio R3. V souboji o třetí místo neponechal nic náhodě Egon Smékal a na poslední zkoušce uhájil bronz o 1.6 sekundy před mohutně finišujícícm Emilem Trinerem.

V rally historických automobilů se z celkového prvenství radoval po zásluze Jiří Kalista se Subaru Legacy před Janem Krejčou se Škodou 130 LR (+4:04.3) a Jiřím Káňou na Fordu Sierra RS Cosworth (+5:56.). V historicích bylo v cíli klasifikováno celkem 17 posádek.

Pech_rampa_-__Rally_Krumlov_2013

Další informace k letošnímu ročníku Rallye Český Krumlov najdete na oficiálních stránkách www.rallyekrumlov.cz  a  www.ckmotorsport.cz.

 

tisková informace

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.