Prezident ČR chce zrušit rally

 

Dnes takhle po obědě projíždím internet, abych zjistil co nového se událo. Najednou narazím na článek s titulkem  "Zeman zkritizoval rallye a navrhl zakázat nebezpečné sporty"   a nebo tento "Rallye přináší smrt, míní prezident Zeman a mluví o jejich zákazu"   Články si můžete přečíst ZDE a ZDE

No nic, říkám si. Oběd byl vydatný, tak jsem si asi na chvíli zdřímnul a mám hodně špatný sen. Pro jistotu jsem se štípnul do tváře (do té kterou nosím pod zádama), abych se přesvědčil jestli opravdu spím. Zjistil jsem že nespím. Ihned mě napadá ještě jedno řešení. Rychle se mrknu do kalendáře jestli náhodou není 1.dubna. Jako Aprílový žertík bych to možná strávil. Ale bohužel mi kalenář nekompromisně ukazuje 6.května. Pomalu mi dochází, že to asi myslí vážně.

zeman_konec_rally

V článku se dokonce dočítám,že držel záštitu nad Barum Rally. Už mi to docvakává. To ještě potřeboval ukázat voličům jaký je lidumil a příznivec motorsportu,aby přibývaly hlasy. Dnes už dosáhl mety nejvyšší a proto ho už takové prkotiny, jako jsou voliči a jejich názory nemusí zajímat. Proč se v tomto státě přemýšlí tak, že pokud není něco zcela optimální, nebo je nějaký problém, tak to prostě zakážeme nebo zrušíme. Proč se na to nepodíváme z té druhé stránky a nesnažíme se něco udělat proto, aby jsme tomu pomohli. Proč se u nás třeba neupraví legislativa motorsportu tak, jako to mají ve spoustě jiných států. Já vím že jednodušší je něco zakázat nebo zrušit, než nad tím přemýšlet a nějak danou věc změnit a podpořit. Když vjede auto do zákazu vjezdu,tak řidič dostane pokutu. Když si stoupne neukázněný divák do zakázaného prostoru,neděje se nic, ikdyž v podstatě jde o shodnou situaci. Proč se nepřemýšlí raději na tím, jestli nedat pořadatelům větší pravomoci a nebo neuzákonit asistenci policie nebo armády. U jiných sportů jsou přece tyto asistence a zásahy zcela běžné. Proč v zahraničí poslechnou diváci pořadatele na slovo a u nás ne ? Není ten problém náhodou v neukázněných lidech a ne v rallysportu ? Ale to je samé PROČ a odpovědi se stejně nedočkáme. Ikdyž na to máme všichni  nárok,protože ty pány nahoře,kteří by to měli řešit si platíme ze svých daní.

Pane Zemane a drazí zákonodárci. Jen Vám připomenu,že Rally má v České republice dlouholetou tradici a jezdci jako Ladislav Křeček,Roman Kresta,Martin Prokop (Mistr světa JWRC), Pavel Sibera a spousta dalších, úspěšně a hrdě reprezentovali naši republiku po celém světě.

V článku se dočítám, že umírají diváci i závodníci. Ano to je bohužel pravda. Také je ale pravda, že v drtivé většině diváckých zranění nebo úmrtí, diváci nerespektovali výzvy pořadatelů a varovné cedule. Za to že u nás žijí nesoudní lidé,kteří nerespektují nic a nikoho, přece nemůžete trestat sportovce,diváky a pořadatele.To by bylo trochu absurdní, ne ? To že bohužel přijde o život i nějaký závodník,je bohužel smutné ale i s tím rizikem do toho ti lidé jdou a musí s tím počítat. Ale to není jen případ rally, je přece spousta dalších nebezpečných sportů a všechny je zakázat nemůžeme. Nebo se pletu a i to je u nás v Kocourkově možné ?? Co takoví parašutisté ? Zakážeme jim skákat,protože se jim nemusí otevřít padák ? A co takový závodní plavec. Co když se utopí ? No já bych to zakázal. A to už vůbec nemluvím o našich hokejistech,mohli by se třeba na ledové ploše nachladit,nebo dokonce umrznout. Každý sport má prostě své + a  -   Vždy to tak bylo, je a bude. A co takhle třeba i ve vyšších kruzích oblíbené národní sporty "kouřismus a chlastizmus". Ty nezakážeme ?  Vážení hradní pánové,co tak se k této problematice postavit chlapsky a čelem a né se k ní zbaběle točit zády a vybrat to nejjednodušší řešení.

A k Vašemu výroku -  „Protože se domnívám, že je to sportovní odvětví, které vede k mnoha smrtelným úrazům jak řidičů, tak diváků. A co hůře, vede k tomu, že televizní diváci těchto přenosů nabudou přesvědčení, že i oni jsou mistři světa, a že když sednou za volant, mohou jezdit stejně tak, jako se jezdí rallye,“  bych dodal je tohle :  To nemyslíte vážně, že ?

Asi nemá cenu se více k tomuto tématu vyjadřovat. Bylo by to stejně zbytečné. Jen bych chtěl závěrem apelovat na všechny skalní fanoušky, aby pomáhali pořadatelům kolem trati usměrňovat neukázněné diváky, kteří neohrožují jen sami sebe, ale taky naši krásnou rally.

PS na hrad : Pane Zemane,utíkáte před problémem a tím jste zklamal spoustu lidí. Jen mě mrzí, že jste tohle téma nezařadil i do svého volebního programu.

 

redakce rallyinzert

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.