Pech s Uhlem a MINI zvítězili na Rallye Šumava

 

Posádka EuroOil-invelt teamu na voze MINI John Cooper Works S20001,6 turbo, Pech – Uhel byla před soutěží pasována do role jednoho z favoritů na celkové vítězství a hned od prvních rychlostních zkoušek tyto předpoklady potvrzovala. „Podařilo se nám vyhrát první rychlostní zkoušku a v dalších držet těsné vedení. Velmi brzy bylo jasné, že o celkové vítězství svedeme tuhý boj s Tarabusem. Ten jel velmi rychle a nutil nás ani na okamžik nepolevit. O to více jsme se vzdalovali ostatním soupeřům. Na mokré a hodně kluzké trati, bylo k jezdecké chybě opravdu blízko. O to více jsme byli šťastni za páteční etapové vítězství a s minimálním náskokem se těšili na druhý den,“ popisuje průběh první etapy Václav Pech jun.

pech2

Rallye Šumava, která je zařazená do sedmidílného seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky, se i v sobotu probudila do deštivého a hodně chladného rána. „Na Vimpersku nás čekalo nepříjemné počasí. K dešti se navíc přidaly i hodně nízké teploty a byl problém udržet pneumatiky ve správné teplotě. Hned ráno jsme začali zvyšovat náskok a po třech rychlostních zkouškách jsme měli k dobru přes dvanáct vteřin. Ale Tarabus nic nevzdával a náskok na další opět snížil. Vysoké tempo se jelo až do posledních metrů a velké drama dokazuje 3,8 s. rozdíl v cíli. Tím naše MINI získalo své první velké vítězství. Fungovalo během celého závodu perfektně a já jsem rád, že se nám i díky důsledné zimní přípravě a testům podařilo značně zvýšit jeho spolehlivost,“ říká Václav Pech jun.

Do cíle Rallye Šumava v Klatovech dorazilo MINI EuroOil–invelt teamu na prvním místě celkové klasifikace a Pech s Uhlem ho pyšně pokropili šampaňským. Zároveň se zapsali do historických tabulek této rallye třetím vítezstvím a dostali se do čela průběžné klasifikace šampionátu MMČR.

Dalším závodem plzeňské posádky bude květnová Rallye Český Krumlov.

 

tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.