Pavilon F na Autosalonu v Brně ovládne nyní MotorMIX

 

 

11. ročník veletrhu Autosalon Brno 2013 má za sebou již úvodní dva dny, ale právě nyní jej čeká  největší nápor. Tedy víkendový vrchol, kdy lze očekávat zcela největší nával. Odhad pátečních návštěv hovoří o řádově až 15 tisících návštěvníků nejen z Brna a Moravy, takže  pavilony P a F byly po celý den slušně zaplněny  obdivovateli nových, ale i třeba závodních aut. Výstavka závodních  specálů, organizovaná MotorMIXem, se pak od pátečního večera opět rozrostla a tak  v pavilonu F nyní dominují "závoďaky", jejichž počet již přesáhl 50 kusů.

V pavilonu F jsou k vidění lehce jeté  vozy a na oba víkendové dny bude připraven program Promotýmu pod taktovkou Petra Kotka. V pátek večer pak skončil veletrh Motorsport EXPO pro odbornou veřejnost, který byl naplánován na úvodní dva dny Autosalonu. Největší část "efka", nacházejícího se hned vedle nejnovějšího a největšího "péčka" pak nyní zabírá expozice závodních  automobilů, která se každým dnem rozrůstá. Vznikla díky spolupráci BVV s MotorMIXem, tedy televizním a internetovým motoristickým magazínem, a jeho  šéfem Pavlem Jelínkem.

DSC_0123

Doslova flotilu vozů Lotus zde vystavuje brněnský tým KT motorsport, který předvádí šest vozů a navíc i dvě motokáry ze své  motokárové půjčovny, přemístěné  před pár týdny  do těsného sousedsví brněnského výstaviště. Poslední vůz, největší a nejsilnější novinka týmu, dorazil až s jednodenním zpožděním a přímo  z dílny, ale nyní  již je "na značkách"... V pátek  ráno přibyl také zajímavý KTM X-Bow, rovněž  určený pro okruhy nebo i závody do vrchu, ale největší   přírůstek exponátů  nastal po skončení  sousedního "Expa", tedy v pátek večer.

K výstavce totiž přibyly okruhové BMW M3, Nissan GTR,  Porsche 911 GT3, školní formule, španělský prototyp BRC, či dětská raccer buggy a další.  Ve hře je ještě jeden bonbónek a to Audi WTTR DTM Vladimíra Vitvera.  Zda zůstane na veletrhu nebo odjede na testování, to ale bylo večer ještě  otázkou a jasno bude až ráno.

V pavilonu F je možné rovněž zdarma vyzkoušet závodní trenažéry ( ale z důvodu velkého zájmu je nutné  zájemce losovat, případně si výhru mohou vyzvednou  výherci ze soutěží  MotorMIXu), zájmu návštěvníků se těší i promítání sestřihů ze závodů nebo také  z  expedic s Tatrou 805 Petra Kopečného z Brna, kteří společně projeli pět kontinentů světa. Od soboty pak přibyde další velkoplošná televize, kde bude k vidění také televizní MotorMIX.

 

asa_128

Mnoho aktuálních a pěkných fotek pak je k vidění na internetových  stránkách www.motormix.cz ( a samozřejmě i  jinde). Zajímavostí byla mimo jiné také návštěva moderátorky  jedné z tuzemských televizí Evy de Castelo, která v  pavilonu  F "fotila" sérii fotografií, jak opravuje jeden z vystavených vozů,, ale nafotila také zajímavé  fotografie s jedním ze závodních  exponátů, konkrétně  s trucktrialovou  Avií Bohumila Čápa, která je pro návštěvníky pozvánkou na blížící se závod ME v trucktrialu  v Drnovicích na Blanensku.

Jak již jsme informovali, na Autosalonu Brno mají návštěvníci podstatně větší možnost vyzkoušet si vybrané modely některých automobilek, než tomu bylo v minulosti, a také si ji většinou  dosti užívají. Expozice motosportu ( a MotorMIXu) se nachází v pavilonu F. Autosalon Brno  skončí v pondělí, kdy mimochodem  třeba studenti odborných škol mohou přijít zdarma.

 DSC_0135

 

Seznam  závodních vozů a motocyklů v expozici MotorMIX :

 

Škoda 1000 MB Delux

ŠKODA 110 R

ŠKODA 110 R ( v sériovém provedení - pro porovnání)

ŠKODA 120 S

ŠKODA 130 L

Formule Easter MTX 1-03

Jema 630 GT

Ford Escort 1.6 Xr3

Lancia Delta HF Integrale 4x4

Lancia Delta HF Integrale

Škoda FABIA 1.9 Tdi PD 4x4

Toyota Celica 2.0 Gti

Škoda 105L

ŠKODA Felicia Sport

Toyota Celica Typ: 2.0 Gti

Mercedes Benz 500 SLC Typ 5.0/500 SLC RALLY VERSION

MERCEDES BENZ  280S

Alfa Romeo 1.3 GT Junior

Renault R5

BMW M3 GTR

BMW 130i

BMW M3 E92 GT4

Lotus Exige S1

Lotus Exige GT-R

Lotus Evora GT-R

Lotus Elise Typ 111R

Lotus EUROPA S. 2.0T 147KW

KTM X-Bow

španělský prototyp BRC

dětská raccer buggy

školní formule Rebels

 

AVIA 31D  4X4

TATRA 815 2T0R45 4X4.1

TATRA 803 (modifikovaná replika)

TATRA 805 Expediční - rok 1957

Ford F350 4x4SD CREW CAB  PickUP ( + návěs - před pavilonem)

Nissan Navara D40  Typ Double Cab

Suzuki LTZ 400 Typ Quadsport

NISSAN Z350 Typ: Z33 FAIRLAIDY

Trocky Evo1 Mitsubishi Pajero

motocykl Ducati - 2x

Blata - minibike ( několik modelů)

Blata - čtykolka atd

2 x závodni trenažér ( rallye, okruhy, letadla, rallyecross)

Audi WTTR DTM ??????

atd atd

 

 

Datum konání - Autosalon Brno : 4. – 8. dubna 2013 , tedy čtvrtek až pondělí

Specializovaný veletrh Motorsport Expo 2013 - 4- a 5. dubna 2013 - UKONČENO

 

 

MotorMIX a TV MotorMIX

MotorMIX je jednak televizní motoristický magazín s již zhruba dvacetiletou tradicí, který má premiéru každé dva  týdny, ale zároveň  jen o pár let „mladší“  internetový magazín s každodenní  aktualizací.

Televizní i  internetový  MotorMIX se věnují prakticky  VŠEM odvětvím motoristického sportu i všeobecným motoristickým  tématům – od Dakaru přes rallye, včetně světové rallye, závody do vrchu, na okruzích i v terénu. A to závodům, automobilů i motocyklů. Nechybí ani okruhové trucky či trucktrial atd atd,  přičemž MotorMIX je  i mediálním partnerem řady týmů a také řady různých podniků nebo i seriálů akcí.  Součástí webu pak  je i velmi bohatá fotogalerie od několika desítek autorů.

TV MotorMIX je vysílán v lokálních a regionálních televizích v několika různých městech celé republiky a již více než rok  na satelitu Astra. Je rovněž ke snadnému stažení  k dispozici na internetu i facebooku.  Stačí kliknout na tlačítko play nebo „ulož jako“. Pořad je ve spolupráci s Regionální televizí  vysílán na satelitu Astra 3B  na frekvenci 12 168 MHz (polarizace Vertikální, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné - FTA). V rámci stejného  vysílání jej  tedy lze naladit a vidět ve většině velkých kabelových operátorů vč. UPC a to vždy o víkendech v různých časech během dne.

 

Tisková informace MotorMIX

foto : Motormix a Jan Pořízek

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.