Rally Krkonoše 2013 se blíží

 

S přibližujícím se termínem zveřejnění zvláštních ustanovení se pomalu ujasňují detaily k průběhu Rally Krkonoše 2013. Ta se ve dnech 7. – 8. 6. pojede jako součást Timeseal Mistrovství ČR ve sprintrally, Poháru ČR v rally a České Trophy – Rally pravidelnosti.

krkonose

Jak se v kuloárech šeptá již od loňska, tradiční podkrkonošská soutěž se posune blíže k horám. Jejím centrem se stává Vrchlabí. Díky podpoře ze strany představitelů města se pro soutěž našlo také vhodné zázemí. Servisní zóna pro závodní vozy bude v těsné blízkosti Kulturního domu Střelnice na parkovišti ve Vančurově ulici.

V prostorách Střelnice notoricky známých z filmu „Hoří, má panenko“ bude umístěno ředitelství soutěže spolu se zpracovateli výsledků, delegovanými činovníky a dispečinkem. Na nepříliš vzdáleném náměstí T. G. Masaryka se odehrají jak technická přejímka, tak představení posádek, start i cíl soutěže.

Na závodníky čekají náročné tratě v horském prostředí, které důkladně prověří také jejich vozy. Z kopce do kopce, serpentinami i po rovinách, lesem i mezi pastvinami a loukami. V rámci opatření pro zvýšení bezpečnosti posádek se objeví zpomalovací retardéry. Pro fanoušky budou v bezpečných místech vyhrazeny divácké zóny.

Další novinkou letošního roku jsou zcela nové stránky Rally Krkonoše na Facebooku dostupné na http://www.facebook.com/pages/Rally-Krkonoše/141598942679354. Nahrazují tak původní skupinu soutěže, která má momentálně téměř 200 členů – ať už z řad organizátorů, jezdců, novinářů, diváků nebo fanoušků. Vedle internetových stránek by se tak Facebook měl stát o něco důležitější komunikační platformou, než byl doposud.

krkonose

Obměn dozná také tým organizátorů. Svou roli zde hraje také stěhování centra rally. Součástí pořadatelského týmu nadále zůstávají týmy Mirka Krčmáře, Oldy Babáka a Zdeňka Říhy. Za všechny nové spolupracovníky jmenujme např. Jiřího Bachtíka, který bude mít na starosti jednu z rychlostních zkoušek. Je posledním mistrem republiky v rally v kategorii Škoda 120 LS a do Rally Krkonoše se zapojí i se svým tehdejším spolujezdcem Jaroslavem Bajerem a partou mechaniků a fanoušků, kterým automobilové soutěže dodnes nedají spát.

Jak se nováčci poperou s novými úkoly a zkušení organizátoři s novými výzvami v jiném prostředí a s náročnými rychlostními testy? Na to se přijďte podívat do Vrchlabí ve dnech 7. – 8. 6. 2013, kdy se zde uskuteční čtvrtý díl Timeseal Mistrovství České republiky ve sprintrally!

Pavla Hlavatá

Tiskové středisko Rally Krkonoše 2013

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.